• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
8

حال کیش خوب نیست/ تاب آوری زندگی در کیش غیرممکن شده

  • کد خبر : 25660
  • 08 شهریور 1401 - 22:10
حال کیش خوب نیست/ تاب آوری زندگی در کیش غیرممکن شده

امام جمعه کیش در نامه ای خطاب به رئیس جمهور، وضعیت اسف بار کیش را تشریح کرد و خواستار توجه ویژه دولت به جزیره شد.

متن نامه حجت الاسلام والمسلمین احمد حسن زاده، امام جمعه جزیره کیش خطاب رئیس جمهور بدین شرح است:

با تقدیم احترام و ضمن آرزوی توفیق روزافزون برای حضرتعالی در اداره دولت انقلابی سیزدهم،  به استحضار می‌رساند منطقه آزاد کیش، متشکل از ۴ جزیره کوچک و بزرگ، سال‌هاست که به‌عنوان یکی از فرصت‌های رونق اقتصادی و گردشگری کشور شناخته شده و در دولت‌های مختلف، از عناوین و چشم‌اندازها و برنامه‌های راهبردی متفاوتی بهره‌مند شده است که گاهی مسیر رشد و گاهی نیز رو به عقب بوده است. آنچه مسلم است، منطقه آزاد کیش علی‌رغم همه تلاش‌های دولت‌های مختلف این روزها حال خوبی ندارد و مشکلات متعددی همچون رکود اقتصادی، گرانی افسارگسیخته مسکن، مهاجرت معکوس کیشوندان، گرانی بیش از حد خدمات بهداشت و درمان، کیفیت پایین خدمات آموزش‌وپرورش، گرانی و کمبود بی‌سابقه پروازها، مشکلات زیرساخت و انرژی و گرانی سبد معیشتی خانواده موجب شده است که تاب‌آوری زندگی در این جزیره دیگر برای  ساکنین و بومیان غیرممکن شود.

اینجانب تلاش نموده‌ام در بازه‌های زمانی متفاوت مسائل و نکات مربوط به منطقه علی‌الخصوص مسئله فقدان مسکن ملی و همچنین موضوع بهداشت و درمان و فقدان بیمارستان تأمین اجتماعی را در خطبه‌های نمازجمعه و موقعیت‌های مختلف گوشزد نمایم.
ازآنجایی‌که منطقه آزاد کیش به لحاظ جغرافیایی هیچ‌گونه راه خاکی نداشته و ساکنین فقط از طریق پرواز و دریا با هزینه بالا می‌توانند تردد کنند، به لحاظ درمانی کاملاً ایزوله است و ساکنین چاره‌ای جز استفاده از خدمات تنها بیمارستان خصوصی موجود را ندارند. لازم به ذکر است این بیمارستان از بدو تأسیس یعنی از سال ۱۳۷۲ تاکنون با تعرفه خصوصی اداره شده و تمامی بیمه‌های پایه نیز این تعرفه را پذیرفته‌اند لذا خدمات درمانی در جزیره نسبت به سرزمین اصلی بهایی بسیار بالاتر دارد و درصورتی‌که افراد نتوانند از بیمه درمانی بهره ببرند، با هزینه‌های بسیار گزافی روبرو می‌شوند.

لازم به ذکر است علی‌رغم پیگیری‌های متعدد  و وجود تعداد زیاد بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی، تاکنون هیچ‌گونه بیمارستان دولتی و علی‌الخصوص بیمارستان تأمین اجتماعی در کیش تأسیس نگردید و همچنان نیز در گیرودار مشکلات قانونی معطل‌مانده است.

لذا با عنایت به موارد فوق، خواهشمند است دستور فرمایید جهت بررسی مسئله بهداشت و درمان و تأسیس بیمارستان تأمین اجتماعی در منطقه کمیته ویژه‌ای تحت نظارت نهاد محترم ریاست‌جمهوری تشکیل گردیده و به این مسئله رسیدگی ویژه گردد.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=25660
تبلیغات بنری تلگرام

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.