• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
2

تأمین ۸۰ درصد آب مورد نیاز فضای سبز توسط تصفیه خانه های کیش

  • کد خبر : 1149
  • 05 آبان 1395 - 9:33
تأمین ۸۰ درصد آب مورد نیاز فضای سبز توسط تصفیه خانه های کیش

تصفیه‌خانه‌های کیش در نیمه نخست سال جاری بیش از یک میلیون و ششصد هزار متر مکعب فاضلاب تصفیه کردند. به گزارش کیشوند نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، به منظور بهره برداری از آب های تصفیه شده در تصفیه خانه های فاضلاب جزیره برای استفاده مجدد و […]

تصفیه‌خانه‌های کیش در نیمه نخست سال جاری بیش از یک میلیون و ششصد هزار متر مکعب فاضلاب تصفیه کردند.

به گزارش کیشوند نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، به منظور بهره برداری از آب های تصفیه شده در تصفیه خانه های فاضلاب جزیره برای استفاده مجدد و آبیاری فضای سبز جزیره کیش در شش ماهه نخست سال ۹۵، در تصفیه خانه مرکزی کیش ، حدود ۹ هزار متر مکعب، در تصفیه خانه شمال ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب و در تصفیه خانه میر مهنابیش از ۲۹ هزار متر مکعب فاضلاب تصفیه شد.

همچنین در تصفیه خانه مرجان بیش از ۶ هزار متر مکعب و در تصفیه خانه جنوب حدود ۱۱ هزار متر مکعب فاضلاب جهت آبیاری فضای سبز تصفیه شد.

بنابر این گزارش، ظرفیت اسمی تصفیه خانه مرکزی ۳ هزار متر مکعب، تصفیه خانه میر مهنا هزار و۹۰۰ متر مکعب، تصفیه خانه مرجان ۶۰۰ متر مکعب، تصفیه خانه شمال ۱۰ هزار متر مکعب، تصفیه خانه جنوب ۵۰۰ متر مکعب می باشد.

تصفیه خانه ۱۰ هزار متر مکعبی شمال از سال ۹۳در شمال غربی جزیره در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار و متوسط سطح ارتفاع از دریا ۳۰ متر احداث شد که در فاز اول با یک مدول ۴۰ هزار نفری با روش SBR با ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب آغاز به کار کرد که قابلیت افزایش تا ۴۰ هزار متر مکعب را در شرایط افزایش ناگهانی فاضلاب در ایام شلوغی مانند نوروز داراست. در همین راستا فاز دوم این تصفیه خانه نیز در حال احداث است.

لازم به ذکر است این تصفیه خانه به منظور تصفیه فاضلاب مناطق مسکونی و تجاری، ضمن صرفه‌جویی چندین میلیارد تومانی با اهداف عمده حل مشکلات زیست محیطی جزیره با توجه به مشکلات دفع فاضلاب ناشی از محدودیت ظرفیت تصفیه خانه های موجود، استفاده مجدد از پساب تصفیه شده جهت آبیاری فضای سبز ، ذخیره طولانی مدت لجن جهت استفاده به عنوان کود برای بهبود خاک و توسعه فضای سبز و عملکرد مناسب در شرایط افزایش ناگهانی فاضلاب در زمان های خاص به بهره برداری رسید.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=1149

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.