• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
4

سن آرتروز زانو در خانم‌های ایرانی به ۵۰ سال رسیده / اضافه وزن و مد شدن ورزش‌های خطرناک دلایل افزایش آسیب‌های زانو هستند

  • کد خبر : 9456
  • 25 بهمن 1396 - 17:46
سن آرتروز زانو در خانم‌های ایرانی به ۵۰ سال رسیده / اضافه وزن و مد شدن ورزش‌های خطرناک دلایل افزایش آسیب‌های زانو هستند

متخصص ارتوپدی و رئیس انجمن جراحی زانو و آرتروسکپی و آسیب‌های ورزشی ایران اضافه وزن و مد شدن ورزش‌های خطرناک دلایل افزایش آسیب‌های زانو عنوان کرد و از کاهش سن زنان مبتلا به آرتروز زانو در کشور خبر داد.

دکتر رازی متخصص ارتوپدیافتتاحیه پنجمین کنگره بین المللی دوسالانه انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی ایران روز چهارشنبه با حضور آقای دکتر محمد رازی رئیس انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب های ورزشی ایران، آقای دکتر حمیدرضا یزدی دبیر علمی کنگره، پروفسور ورنر مولر(Werner Müller) دبیر علمی افتخاری بین المللی کنگره و شرکت کنندگانی از کشورهای کانادا، آمریکا، فرانسه، آلمان، اسکاتلند، استرالیا، عمان، ژاپن، قطر، هند، ایتالیا، ترکیه، تاجیکستان و … برگزار شد.

هدف اصلی این کنگره جراحان ارتوپدی، متخصصان پزشکی ورزشی و متخصصان مرتبط با پزشکی ورزشی از جمله متخصصان توانبخشی، فیزیوتراپیست ها و سایر کارکنان مرتبط پزشکی خواهند بود تا در زمینه‌ی جراحی زانو و آرتروسکوپی مفاصل و تمام جوانب آسیب‌های ورزشی، همچنین در زمینه‌ی روش‌های درمانی محافظه کارانه و تکنیک‌های جراحی و مداخلات درمانی با کمترین میزان تهاجمی، دانش خود را گسترش داده و مهارت های جراحی خود را ارتقا بخشند.

دکتر محمد رازی متخصص ارتوپدی و رئیس انجمن جراحی زانو و آرتروسکپی و آسیب‌های ورزشی ایران در حاشیه این کنگره در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری کیشوند نیوز گفت: هرچقدر ورزش حرفه‌ای‌تر می‌شود و تعداد افرادی که در جامعه به ورزش می‌پردازند بیشتر می‌شود، آسیب‌های ورزشی نیز افزایش می یابد.

وی ادامه داد: در کشور ما چون تمرینات پیشگیری کننده از آسیب‌های ورزشی و یا استانداردهایی که در تمرین‌ها و سالن‌ها و در زمین‌های ورزشی به‌خصوص در فوتبال و چمن‌های مصنوعی به‌خوبی رعایت نمی‌شوند، آسیب‌های ورزشی به نسبت بیشتر است. نکته مهم این است که در حال حاضر درمان این آسیب‌های ورزشی در کشور به‌نحو احسنت و به‌طور کاملاً خودکفا انجام می‌شود و حتی قابلیت این را دارد که به آسیب دیدگان ورزشی خارج از کشور نیز رسیدگی کند.

رئیس انجمن جراحی زانو و آرتروسکپی و آسیب‌های ورزشی ایران با اعلام اینکه اغلب آسیب‌های مهم در حوزه زانو اتفاق می‌افتد، گفت: آسیب‌های مچ پا نیز جزء آسیب‌های ورزشی هستند که فراوان اتفاق می‌افتد.

وی در پاسخ به این سوال که چه توصیه‌ا‌ی به ورزشکاران برای جلوگیری از آسیب مفصل دارند، گفت: ورزشکاران باید اصول و قوانین و استانداردهای تمرین را رعایت کنند و نباید برای به اوج رسیدن عجله زیادی داشته باشند و اینکه حتماً وقت و زمان کافی برای ریکاوری بعد از تمرینات داشته باشند.

وی در ادامه اعلام کرد که در این حوزه به تعداد کافی پزشکان و متخصصان کافی وجود دارد و از این بابت جای نگرانی نیست. فقط باید سیستمی باشد که بتواند از وجود آنها استفاده کند.

دکتر رازی در خصوص میزان هزینه درمان مفاصل در کشور خاطرنشان کرد: این درمان به‌خاطر استفاده از تجهیزات نوین هزینه بالایی در مقایسه با دیگر کشورها همچون هندوستان و تایلند دارد. ولی در مقایسه با کشورهای اروپایی هزینه بسیار پایین است.

وی با اعلام اینکه دلیل افزایش آسیب‌های مفصل زانو، مد شدن ورزش‌های خطرناک در دنیا و اضافه وزن است، گفت: سبک زندگی شهری و کم تحرکی باعث چاقی در افراد می شود که در نتیجه این امر باعث افزایش مشکلات مفاصل زانو می‌شوند. متاسفانه این آسیب مفاصل در حال شیوع به سنین پایین جامعه می‌باشد. آرتروز زانو در خانم‌های ایرانی به سنین ۵۰ سال رسیده که یک سن پایینی است.

پنجمین کنگره بین المللی دو سالانه انجمن جراحی زانو ، آرتروسکوپی و آسیب های ورزشی تا ۲۸ بهمن در کیش ادامه دارد.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=9456
تبلیغات بنری تلگرام

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.