• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
3

پوتین از فناوری بسیار خطرناکتری از بمب اتمی نام برد

  • کد خبر : 7653
  • 30 مهر 1396 - 16:53
پوتین از فناوری بسیار خطرناکتری از بمب اتمی نام برد

رئیس‌جمهوری روسیه گفت، مهندسی ژنتیک و به‌وجود آمدن انسان‌های برنامه‌ریزی‌شده با اهداف خاص، می‌تواند از بمب اتمی هم خطرناکتر باشد.

پوتینبه گزارش کیشوند نیوز به نقل از خبرگزاری «نووستی»، “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه معتقد است که در آینده نزدیک ممکن است انسان برنامه‌ریزی‌شده ژنتیکی با اهداف خاصی به‌وجود آید که این مسئله وحشتناک‌تر از بمب اتمی خواهد بود.

پوتین که شب گذشته در جمع شرکت کنندگان در  فستیوال بین المللی جوانان و دانشجویان در بندر سوچی صحبت می کرد، گفت: «مهندسی ژنتیک امکانات اعجاب‌انگیزی در زمینه فارماکولوژی و تغییر در کدهای انسانی را به‌وجود آورده است، و کاملاً واقعی است که بتوان تصور کرد به‌زودی انسانی با خصوصیات برنامه‌ریزی‌شده خاص به‌وجود آید. یک فرد می‌تواند به‌طور ذاتی ریاضیدان باشد، یک موسیقیدان درخشان شود و یا یک فرد نظامی ــ فردی که می‌تواند بدون هیچ ترس، بدون هیچ احساس و شفقتی، بدون هیچ دردی بجنگد».

پوتین تأکید کرد: «شما می‌توانید تصور کنید که بشریت وارد چه مرحله دشوار و مسئولیت بسیار دشواری شده و من چیزی جز این نمی‌توانم بگویم که این مسئله حتی وحشتناک‌تر از بمب هسته‌ای خواهد بود».

رئیس جمهوری روسیه یادآور شد، البته فناوری‌های جدید باید به‌صورت مؤثر و در عرصه‌های سودمند مورد استفاده قرار بگیرند، ولی انسانها هرگز نباید اخلاقیت و احساس همدردی را فراموش کنند، برای اینکه از بین رفتن اینها، مساوی با نابودی بشریت خواهد بود».

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=7653
تبلیغات بنری تلگرام

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.