• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
2

فاجعه «سلفی در روز تحلیف»، تحقیر یک ملت با ظهور خودباختگی عمیق در سیاست ایران + تصاویر

  • کد خبر : 6041
  • 15 مرداد 1396 - 12:25
فاجعه «سلفی در روز تحلیف»، تحقیر یک ملت با ظهور خودباختگی عمیق در سیاست ایران + تصاویر

نباید فکر کنیم این کار، اتفاقی و شخصی بوده،‌ در واقع ظهور و بروز غرب‌زدگی است که جلوه‌اش در مراسم تحلیف بوده، در حالی که نمونه‌های فراوانی وجود دارد و رگه‌هایی از آن را در قضیه برجام هم مشاهده می‌کنیم.

به دنبال عکس گرفتن چند نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف ریاست جمهوری و انتشار این عکس در فضای مجازی و انتقادات مردمی از این اقدام دون از شأن نمایندگی، حجت‌الاسلام والمسلمین داود مهدوی‌زادگان(عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم انسانی) در یادداشت شفاهی به این موضوع واکنش نشان داد که در ادامه می‌آید:

این حرکت سخیفی بود، یعنی به هر حال نماینده مردم بودند و یک تحقیر برای خود ملت بود، یعنی اگر بحث خودشان بود و عنوان نمایندگی را نداشتند، می‌گفتند شخص، شخص خودباخته است، اما با توجه به اینکه عنوان نمایندگی را دارند، قبح کار بسیار بالاست و نشان می‌دهد که مفهوم نمایندگی را نفهمیدند و نه تعهد و مسئولیتی نسبت به این عنوانی که ملت به آن‌ها سپرده‌اند،‌ ندارند، آن‌ها هیچ تعهد و حساسیتی به این موضوع ندارند و به راحتی با چنین حرکت زشتی،‌ ملت را تحقیر کردند، نکته جالب اینجاست که یک نفر نبوده و چند نفر بودند، در میان این اشخاص، یک فرد روحانی هم دیده می‌شود، این حرکتی که اتفاق افتاده، قبحش نسبت به این کاری که یک نفر روحانی انجام داده است،‌ دوچندان می‌شود.

البته اگر جناح مقابل هم، چنین کاری می‌کردند، باز هم محکوم می‌کردیم، حال این اقدام اگر برای جناح دیگر بود، کلی مانور تبلیغاتی انجام می‌دادند، کما اینکه در یادداشتی که در فضای مجازی یکی از وابستگان این جریان نوشته بود، دیدم که می‌گفتند: «این موضوع بی‌اهمیت بوده و این حاشیه‌ای از مراسم بوده و نباید در متن غلبه دهیم»، منتها برخی مسائل، قبحش مانند این حرکت نبوده، این جریان، جار و جنجال راه‌ انداخته و خیلی بازتاب داده،‌ مانند عکس بی‌حجاب خانمی در یک کشور دیگر را در بوق و کرنا مطرح کردند.

اما این اتفاق در خانه ملت اتفاق افتاده، بزرگ است، حال آنها می‌گویند مجلس هر روز حاشیه دارد و نباید بزرگ کرد! در حالی که این حادثه، بزرگ است،‌ نه اینکه ما بخواهیم بزرگ کنیم، این کار، کار سخیف بسیار بزرگی است،‌ البته به نظرم این اتفاق نادر نیست، در واقع زبانه‌های جریان غرب‌زدگی است که کم‌کم دارد خودش را آشکار می‌کند، در واقع عصاره غرب‌زدگی به تدریج در نهادهای حکومتی نفوذ می‌کند، و این دلبستگی به غرب وجود دارد، حال این نمایندگان احساس کردند جمع خودمانی است و باطن خودشان را به خوبی نشان دادند! نباید بگوییم این کار، یک اتفاق بوده است، بلکه یک حرکت غرب‌زده است.

چنین انسان‌هایی که خودباخته هستند و با نماینده غربی این گونه به شکل تحقیرآمیز عکس می‌گیرند، مشخص است که کلاً واداده هستند و هیچ وقت منافع ملی برایشان مهم نیست، نمی‌دانند یا نمی‌خواهند حساس باشند، در حالی که همه جریان‌های سیاسی انقلابی باید روی این مسأله غرب‌زدگی و وازدگی حساس باشند و به صورت جدی کار کنند.

به جای اینکه روی این مسأله سرپوش بگذاریم، کم‌اهمیت نشان دهیم و وقت بگذاریم این حرکت را توجیه کنیم و بگوییم یک کار فردی بوده و آسیب‌های‌شناسی اجتماعی و سیاسی نکنیم و بگذاریم با این روحیه غرب‌زدگی که میراث طاغوت است که گذشته و رفته و برجای مانده است، به مراتب مخرب‌تر است.

لذا همه جریان‌های سیاسی که تعهدی به نظام و انقلاب و اصالت ملی و منافع ملی دارند، باید گرایش‌های جناحی را کنار گذاشته و روی این مسأله تفکر کنند و مشترکاً‌ به حل این معضل غرب‌زدگی بپردازند و به طور مشترک تقبیح کنند، در ابتدا خود نمایندگان مجلس شورای اسلامی متفاقاً‌ این حرکت را تقبیح کنند، زیرا این اتفاقی که رخ داد، خود مجلس را هم زیر سؤال می‌برد که این وضع مجلس ما است، یعنی مجلس، مجلس غرب‌زده است، بنابراین برخورد نمایندگان مجلس ضروری است که ساده از این موضوع نگذرند، باید واکنش نشان داده، ضمن اعلام برائت، این کار را تقبیح کنند.

باز تأکید می‌کنم نباید فکر کنیم این کار، یک کار اتفاقی و شخصی بوده،‌ در واقع ظهور و بروز غرب‌زدگی است که یک جلوه‌اش در مراسم تحلیف بوده، در حالی که نمونه‌های فراوانی وجود دارد که رگه‌های آن را در قضیه برجام مشاهده می‌کنیم، به نظرم این مسأله غرب‌زدگی باید جدی گرفته شود، باید مطابق هویت ملی،‌ منافع ملی، اصالت ایرانی و اسلامی، نسبت به این جریان غرب‌زدگی واکنش و برخوردهای جدی نشان دهیم. در درجه اول خود نمایندگان باید هرچه سریع‌تر واکنش نشان دهند، قبل از آنکه دیگر مراکز بخواهند عکس‌العمل نشان‌دهند. /خبرگزاری فارس


 

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=6041
تبلیغات بنری تلگرام

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.