• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
5

عملیات خارج سازی کشتی مغروق دنا در بندرگاه + تصاویر

  • کد خبر : 6016
  • 14 مرداد 1396 - 13:41
عملیات خارج سازی کشتی مغروق دنا در بندرگاه + تصاویر

کشتی مسافربری دنا یکی از کشتی های ایمن و با کیفیت جزیره کیش است که با ظرفیت ۲۳۰ مسافر در مسیر جزیره کیش تا بندر چارک تردد می کرد.این کشتی پس از خروج برای باز سازی و تعمیر به بنادر اطراف اعزام می شود.

کشتی مسافر بری دنا که در اسکله ۱۶ بندر تجاری کیش پهلو گرفته بود ۲۸ خرداد به دلیل سهل انگاری خدمه کشتی و باز ماندن دریچه مجاور اگزوز سمت چپ و شدت آبگرفتگی غرق شد.

پس از بررسی های کارشناسی عملیات خروج این کشتی از عصر چهارشنبه ۱۱ مرداد در بندر تجاری کیش آغاز شد و یک تیم ۱۰ نفره غواصی به همراه  تیم ۱۰ نفره بر روی اسکله در حال انجام عملیات خروج این کشتی هستند.

عملیات خروج کشتی با کار گذاری مخازن فوم در سالن ها و دو بالن هوا به صورت نا متقارن زیر کشتی در حال انجام است و با ۹۰ درجه چرخاندن شناور درحال سبک سازی کشتی هستند. کشتی دنا طی عملیات اجرا شده پنج متر از بستر بلند شده است و تا کنون طبقه اول که عرشه فرماندهی است به روی آب آمده و کشتی شناور شده اما مراحل خروج طبقات اصلی و موتور خانه که همزمان با تخلیه آب انجام می شود تا پایان هفته به طول می انجامد.

این کشتی پس از خروج برای باز سازی و تعمیر به بنادر اطراف اعزام می شود.

کشتی مسافربری دنا یکی از کشتی های ایمن و با کیفیت جزیره کیش است که با ظرفیت ۲۳۰ مسافر در مسیر جزیره کیش تا بندر چارک تردد می کرد.


عکاس : جعفر همافر

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=6016
تبلیغات بنری تلگرام

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.