• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
1

افزایش افسار گسیخته قیمت مسکن در کیش

  • کد خبر : 20211
  • 14 آبان 1399 - 15:57
افزایش افسار گسیخته قیمت مسکن در کیش

چندسالی است که مسکن در کیش روی خوش به ساکنان جزیره نشان نداده و متولی مشخصی هم برای کنترل روند افزایشی قیمت خرید، فروش، رهن و اجاره وجود ندارد.

به گزارش کیشوندنیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش،این روزها تامین هزینه های رهن و اجاره برای ساکنان جزیره کیش، کار بسیار دشواری شده است.
 
روند افزایشی و بی حساب و کتاب قیمت مسکن در کیش، آمار مهاجرت از جزیره را هم افزایش داده است.
 
هادی پورحسین کارشناس سرمایه گذاری و املاک در خصوص رشد قیمت مسکن و اجاره بها در کیش گفت: در بخش مسکن درکیش در دوسال اخیر افزایش‌های چندصد درصد اتفاق افتاده است.
 
وی افزود: کسی که برای اولین بار ملک خود را می خواهد عرضه کند به وب سایتهای آگهی دهنده مراجعه می کند و ملک خود را آنجا عرضه می کند.
 
پورحسین گفت: بیشتر کارشناسان املاک با سرکشی به این وب سایتها قیمتها را رصد می کنند.
 
بهروش کارشناس حقوقی واملاک نیز گفت: ما در واقع مشاور ملک نیستیم، بلکه مشاور خانواده شدیم. خانواده هایی را مشاهده کرده ایم که اثاثیه منزلشان بر روی ماشین شش چرخ مانده و نمیدانند کجا مسکن تهیه کنند.
 
وی گفت: با چرخشی ساده در جزیره کیش می توان برجهای مسکونی را مشاهده کرد که بین ۵۰تا۷۰ درصد از واحدهای آنها خالی از سکنه است.
 
بهروش افزود: صاحبان این واحدها اینجا را کلونی ملکی تبدیل کرده اند و سرمایه ایی برای خود فراهم کرده اند.
 
سعید حمزه کارشناس سرمایه گذاری و املاک نیز گفت: برخی از مشاوران املاک برای قیمتهای غیرمتعارف و غیرمعمول  ارائه می دهند.
وی افزود: بورس بازی در بازار املاک یکی دیگر از عوامل افزایش قیمت مسکن و اجاره بهاست.
 
امیر بهمن پویاپور رئیس اتحادیه مشاوران املاک کیش نیز در خصوص خرید و فروش ملک در مجتمع های مسکونی گفت:به جهتی که نه از نظر قانونی و نه از نظر تخصص صلاحیتی ندارند ما شاهد افزایش قیمت خواهیم بود.
 
وی گفت: افزایش قیمتها در جزیره کیش به شکل مضاعف بوجود آمده است.
 
امیر بهمن پویاپور گفت: به طور مثال در کشور‌های حاشیه خلیج فارس اگر فردی منزلی را اجاره می‌کند براساس یک ریتم بسیار ناچیزی سالیانه اجاره‌بها آن ملک که دولت تعیین کرده است اضافه می شود که خلا این قوانین را در کشور احساس می کنیم.
 
به نظر می رسد وضع مالیات بر خانه‌های خالی، ورود برای ساخت پروژه‌های مسکونی از جمله مسکن مهر و مسکن دولتی، پیگیری جدی برای اخذ کد رهگیری در معاملات مسکن و نظارت بر قیمت‌گذاری‌ها در جزیره کیش از سوی سازمان منطقه آزاد می تواند در کاهش و ساماندهی بازار مسکن موثر باشد.
 

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=20211
تبلیغات بنری تلگرام

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. سلام : چه کسانی شامل خرید مسکن قیمت مناسب کیش میشوند؟ ایا همه میتوانند ثبت نام کنند؟