• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
2

بیش از ۸ هزار لیتر سوخت قاچاق توسط دریابانان کیش کشف و ضبط شد

  • کد خبر : 8426
  • 23 آذر 1396 - 10:11
بیش از ۸ هزار لیتر سوخت قاچاق توسط دریابانان کیش کشف و ضبط شد

معاون عملیات پایگاه دریابانی کیش از کشف ۸ هزار لیتر سوخت قاچاق از شناور صیادی در نقطه صفر مرزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کیشوندنیوز، سرگرد “سیدحامد موسوی” در گفتگو با خبرنگاران گفت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا، یک اکیپ از عوامل گشت دریایی ناوگروه شناوری جهت انجام گشت دریایی به نقطه صفر مرزی اعزام که به یک فروند لنج صیادی که در حال گذر از مرز بود مشکوک می شوند.

معاون عملیات پایگاه دریابانی کیش تصریح کرد:پس از بررسی های اولیه شناور مذکور ،در یخچال هایی که برای نگهداری ماهی های صید شده استفاده می شد دارای مقدار قابل توجهی سوخت گازوئیل بوده و با توجه به محرز شدن سوخت قاچاق و بررسی دقیق تر از این شناور، تعداد ۴ مخزن پر از گازوئیل در قسمت خن شناور مشاهده شد.

سرگرد موسوی با اشاره به دستگیری ۹ خدمه این شناور که دو نفر از آنها اتباع غیرمجاز بنگالی بودند گفت: در این عملیات ۸ هزار لیتر سوخت گازوئیل قاچاق و یک تن ماهی کشف و ضبط شد و شناور مذکور جهت سیر مراحل قانونی به اسکله بندرگاه کیش منتقل و پرونده ای در این خصوص تشکیل و تحویل پلیس آگاهی گردید.

وی افزود: طی اظهارات ناخدای لنج صیادی متخلف سوخت گازوئیل و ماهی های صید شده را از سایر شناورها جمع آوری و قصد فروش در آن طرف مرزهای آبی را داشته است.

معاون عملیات پایگاه دریابانی کیش پدیده قاچاق را یک عمل خلاف شرع و ضربه به اقتصاد ، هویت ملی و برنامه ریزی کشور دانسته و اشاره کرد: اگر امروز در مرزها با این پدیده به شدت مقابله نشود، زمینه ساز تضعیف تولید داخلی و ترویج اشتغال ناسالم خواهد بود .

منبع: پلیس کیش

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=8426
تبلیغات بنری تلگرام

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.