• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
0

برگزاری چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی و بیمارستانی هرمز هلث درکیش

  • کد خبر : 8248
  • 12 آذر 1396 - 14:01
برگزاری چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی و بیمارستانی هرمز هلث درکیش

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد‌کیش در آیین افتتاح نمایشگاه هرمز هلث بر توجه به تعاملات بین‌ المللی در حوزه گردشگری سلامت تاکید کرد.

به گزارش کیشوندنیوز از روابط‌عمومی و امور‌ بین‌ الملل‌ سازمان منطقه آزاد‌ کیش، چهارمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و توریسم درمانی هرمز هلث با حضور سعید پورعلی، سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه‌ آزاد‌ کیش، دکتر رضانیا رییس مرکز توسعه سلامت جزیره، برگزار کنندگان نمایشگاه و مسئولان محلی در کیش گشایش یافت.

در حاشیه این رویداد، سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد‌کیش در گفت و گو با خبرنگاران از گردشگری‌ سلامت به عنوان یکی از محورهای اصلی توسعه گردشگری در جزیره‌ کیش نام برد و گفت: بحث گردشگری سلامت در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی‌کیش با توجه به تجهیزات و نیروی انسانی متخصص به طور جدی پیگیری می‌شود. برای فراهم‌ سازی اکوسیستم مناسب نیز در این منطقه، مراکز اقامتی و هتل‌های بیمارستانی آماده می‌شود.

وی با بیان ‌اینکه یکی از نقاط عطف کشور، بحث نظام سلامت است اظهار داشت: ظرفیت‌های خوبی از جمله تخصص، دانش‌ روز، توان رقابت با سایر کشورها، مراکز دانشگاهی‌، نیروی متخصص و امکانات مناطق آزادی مانند کیش در کشور ما وجود دارد که زمینه‌های مناسبی برای تحقق گردشگری سلامت است.

پورعلی گفت: بازاریابی، اطلاع رسانی و‌ تبلیغات الزامات موفقیت گردشگری سلامت است. ما در حوزه‌های تجهیزات پزشکی، آموزش، نو سازی و هتلینگ بیمارستان‌ها و تنوع تخصص‌های درمانی از آمادگی خوبی برای ورود به عرصه گردشگری سلامت بهره‌مند هستیم.

وی ضمن اشاره به اینکه باید به تعاملات بین‌ المللی در گردشگری سلامت توجه شود، گفت: ما در منطقه خاورمیانه با شرایط خاص خودش هستیم؛ یکی از الزامات و نیازهای این منطقه، ارائه خدمات پزشکی با کیفیت است. اگر به این منطقه، مناطق آسیای میانه، قفقاز و شبه قاره هند را اضافه کنیم، ظرفیت‌های مضاعفی ایجاد می‌شود. همچنین از نظر قیمت و نرخ‌گذاری در حوزه خدمات‌گردشگری سلامت، توانمندی رقابت با کشورهای فعال در گردشگری سلامت را داریم.

سرپرست معاونت فرهنگی‌ و‌ اجتماعی سازمان‌ منطقه‌ آزاد‌ کیش‌ در ادامه، وجود شرکت‌های دانش‌ بنیان، شهرک‌های دانشگاهی، ارائه خوب خدمات در حوزه هتلینگ، حمل‌ و‌ نقل، بازاریابی، پذیرش به موقع و مناسب، ارائه خدمات‌کیفی و نرخ‌های مناسب را بستر لازم برای جذب گردشگر‌ سلامت دانست.

وی در خصوص چهارمین نمایشگاه پزشکی هرمز هلث گفت: دانش و فناوری ایرانی یکی از ویژگی‌های مهم این نمایشگاه است. گروه‌های مهندسی پزشکی با استفاده از این فناورهای پیشرفته، ‌ساخت تجهیزات پزشکی را در کشور انجام می‌دهند و بیمارستان‌های ما می‌توانند با اتکا به ظرفیت‌های داخلی و نظام بهداشت و درمان، نیازهای خود را مرتفع سازند. ما باید با حمایت‌های مالی‌‌، متقاضی محصولات شرکت‌های دانش بنیان باشیم.

پورعلی حمایت سازمان‌های بهداشت و‌ درمان، تامین اجتماعی و نظام فن‌ آورانه حوزه پزشکی را از شرکت‌های تولید‌ کننده تجهیزات‌ پزشکی ضروری دانست و افزود: شرکت‌های تولید‌کننده تجهیزات پزشکی برای ادامه فعالیت خود نیازمند باز پرداخت نقدینگی از سوی بیمارستان‌های دولتی و خصوصی هستند تا گردش‌ مالی این شرکت‌ها مختل نشود؛ با این حمایت تجهیزات پزشکی نیز به سایر کشورها صادر می‌شود.

پورعلی حضور مدیران و مسئولان مراکز درمانی داخلی و بین المللی، دانشگاه‌های علوم پزشکی و دانشجویان و رسانه ها را در پر بار‌تر شدن ‌این نمایشگاه در دوره‌های آینده مهم خواند.

چهارمین نمایشگاه بین‌ المللی‌تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و توریسم درمانی با حضور ۳۰ نماینده از شرکت های داخلی و خارجی در فضایی به وسعت ۳۸۰۰ متر مربع در مرکز نمایشگاه‌های بین المللی کیش تا ۱۳ آذر ادامه دارد.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=8248
تبلیغات بنری تلگرام

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.