• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
4

مشکلات جزیره کیش لاینحل نیست (+تصاویر)

  • کد خبر : 7713
  • 01 آبان 1396 - 18:50
مشکلات جزیره کیش لاینحل نیست (+تصاویر)

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در نشستی با نمایندگانی از خانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان جزیره کیش با تاکید برلزوم تفاهم و همدلی بین مردم و مسئولان مشکلات کیش را قابل حل دانست.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در این دیدار که با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، مشاور مدیرعامل و مدیرکل حوزه ریاست و جمعی از نمایندگان ایثارگران، جانبازان و خانواده های شهدا برگزار شد دکتر انصاری لاری ضمن تقدیر از برگزای این نشست صمیمانه، دیدار با ایثارگران، جانبازان و خانواده های شهدا را از وظایف خود برشمرد و گفت: بار فرهنگی جزیره کیش در ترویج فرهنگ والای شرافت، اخلاق مداری و توجه به منزلت انسانی بر دوش این خانواده های معزز است و انتظار می رود آن گونه که در راه حفاظت از کشور و مردم جلوه باشکوهی از ایثار و انسانیت را در هشت سال دفاع مقدس به نمایش گذاشتند در جزیره کیش نیز به عنوان سفیران فرهنگی، این راه پر ارزش را ادامه دهند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ضمن تقدیر از خدمات ارزنده دکتر مونسان و همکارانشان در حوزه های مختلف به ویژه توسعه زیر ساخت ها و بخش های بهداشتی و درمانی گفت: در ادامه مسیر توسعه کیش با نگاهی تحول گرا در صدد رشد و پیشرفت این منطقه آزاد هستیم اما لازمه این تحولات، تفاهم، همدلی و همراهی مردم و مسئولان است.

دکتر انصاری لاری در ادامه بر لزوم ایجاد یکپارچگی و پرهیز از دوگانگی بین شهروندان با تکیه بر مرزهای کلامی تاکید کرد و گفت: هر شخصی که در جزیره کیش زندگی و فعالیت کند بومی و شهروند این جزیره است و کیشوند محسوب می شود.

وی با گرامیداشت جایگاه اجتماعی ساکنان قدیمی، پیشکسوتان و فعالان اقتصادی تشریح کرد: کسانیکه در جزیره کیش متولد شده و رشد یافته اند در حقیقت حافظان اصلی این منطقه هستند و کسانی که کیش را در سالیان دور برای کار و فعالیت برگزیدند بی شک حق و قدر زیادی بر این جزیره دارند اما برای پیشرفت و ورود به عرصه های رقابت در جهان امروز باید به دور از این حواشی، همدل و همراه باشیم.

دکتر انصاری لاری وحدت و همدلی را زیر بنای رشد و توسعه در هر جامعه برشمرد و با بیان اینکه مشکلات جزیره کیش لاینحل نیست افزود: چنانچه مردم و مسئولان دست به دست هم دهند و به عنوان یک کیشوند همدل و همراه باشند با توکل بر خدا و انتخاب راه صحیح و مجاهدت در دستیابی به اهداف، مشکلات و موانع را بر طرف کرده و کیش را به عنوان قطب اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و الگویی برای توسعه دیگر مناطق معرفی خواهند کرد.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه رفیع خانواده های ایثارگران، جانبازان و شهدا گفت: اگر بتوانیم در عملکردمان تقدیر و تحسین شایسته از این خانواده ها را به جا آوریم عملی ارزشمند انجام داده و آنها را تکریم کرده ایم لذا در خصوص مشکلات این خانواده ها در بخش های مسکن و اشتغال تمهیداتی اندیشیده شده که در گام نخست با بررسی وضع موجود و اقدامات گذشته، برنامه ریزیهای لازم در جهت رفع دغدغه های خانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان انجام خواهد شد.

دکتر انصاری لاری امنیت را شاخصه مهم جزیره کیش برشمرد و در تکمیل این موضوع گفت: کیش می تواند به منطقه ای نمونه در اخلاق مداری تبدیل شود تا گردشگران در بدو ورود بدون جبر و نظارت فیزیکی، بر اساس فرهنگ حاکم و جریان فرهنگی که باور عمیق مردم این جزیره است رفتار کنند در این صورت درکنار بهره برداری گردشگران از امکانات تفریحی، شاهد تسری فرهنگ والای کرامت انسانی و اخلاق مداری از جزیره کیش به دیگر شهرها نیز خواهیم بود.

در پایان این نشست نمایندگان خانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان، ضمن گفتگوی صمیمانه با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، حضور دکتر انصاری لاری را بارقه امیدی در جهت توسعه و رونق اقتصادی کیش دانستند و با آرزوی موفقیت برای مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، همراهی و حمایت خود را با مسئولان کیش در جهت تحقق اهداف و پیشرفت این منطقه آزاد اعلام کردند.

 عکاس : جعفر همافر

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=7713
تبلیغات بنری تلگرام

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. واقعا آدم مایوس میشه از این آدمهایی که میان و میرن و از هم تعریف و تمجید میکنن آقای انصاری آیا کثافت کاریهای آقای مونسان و تیمشون رو توی کیش نمیبینید. آیا فجایعی که در پروژه های عمرانی سازمان اتفاق افتاده رو نمیبینید. چطور هنوز معاون عمرانی و تیم ….ش هنوز سرکارن. معاونت عمرانی سازمان محل … های این آقایان و بعضی از کارمندان کثیف این سازمان شده که کیش را به نابودی کشوندن. شما هم مثل بقیه تعریف و تمجید کن بالاخره کارهای آقای مونسان رو که نمیتونی محکوم کنی ایشالا شما هم همین مسیر آقای مونسان رو بری حتما مثل ایشون ترفیع در انتظارتون هست گور بابای جزیره کیش .