• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
3

توقیف لنج صیادی متعلق به یک کشور عربی و کشف ۴۵ کوسه بال سیاه در آب های کیش

  • کد خبر : 6966
  • 01 مهر 1396 - 13:59
توقیف لنج صیادی متعلق به یک کشور عربی و کشف ۴۵ کوسه بال سیاه در آب های کیش

فرمانده پایگاه دریابانی کیش از توقیف یک لنج صیادی متعلق به یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس در آبهای کیش خبرداد وگفت: از این لنج ۴۵ قطعه کوسه ماهی بال سیاه کشف شده که جریمه هر قطعه آن ۳۰۰ میلیون ریال است.

به گزارش کیشوند نیوز از ایرنا، سرهنگ رحیم جهانبخش روز شنبه در اسکله صیادی صفین به تشریح چگونگی توقیف یک فروند لنج صیادی غیرمجاز متعلق به یکی از کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس که به آبهای مرزی کشورمان تجاوز کرده ،پرداخت وافزود: این لنج در ۱۰ مایلی آبهای کیش توقیف شده است .

وی اظهارکرد: خدمه این لنج توقیف شده اقدام به صید گونه های نادر و در حال انقراض کوسه ماهیان بال سیاه و سفید و گونه های دیگر ماهی کرده بودند که در این ارتباط ۷ نفر دستگیر و یک تن ماهی نیز کشف شد.
فرمانده پایگاه دریابانی کیش گفت: ۴۵ قطعه کوسه ماهی از این لنج بدست آمده که صید هر قطعه آن ۳۰۰ میلیون ریال جریمه دارد.

*توقیف ۷ لنج خارجی و دستگیری حدود ۵۰ نفر خدمه از ابتدای سالجاری
وی با اعلام اینکه از ابتدای سالجاری تا کنون ۷ فروند لنج خارجی متجاوز به آبهای مرزی توسط دریادلان دریابانی کیش توقیف شده اظهارکرد: در این ارتباط نزدیک به ۵۰ نفر خدمه دستگیر شدند و ۴ تن انواع ماهی صید شده بدست آمده است .
سرهنگ جهانبخش موضوع اصلی این اقدام را مقابله و پیشگیری مقتدرانه از تجاوزات مرزی دانست و افزود : نیروهای دریابانی قاطعانه با هرگونه تجاوز مرزی به آبهای کشور برخورد می کنند .
وی موضوع مهم دیگر را تخریب محیط زیست و آسیب رسانی به انواع گونه های جانوری دریایی عنوان کرد و گفت : بیشتر لنج های توقیفی متعلق به کشورهای حاشیه خلیج فارس است که اقدام به صید کوسه ماهی و دیگر گونه های نادر می کنند که طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران صید آنها جریمه در بردارد .
این مقام نظامی به ایرنا گفت: تمامی این محموله معدوم می شود و در صورتی که متخلفان نتوانند جریمه نقدی مربوط به صید را بپردازند مقام قضائی در این خصوص تصمیم گیری خواهد کرد.

تکمیلی/

محمد عباسی دادستان عمومی و انقلاب کیش در تشریح جزئیات توقیف لنج صیادی متعلق به یکی از کشور‌های حوزه خلیج فارس از بازداشت هفت خدمه این لنج خبرداد و گفت: حدود ۵۰۰ کیلوگرم ماهی صید شده غیرمجاز در آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران توقیف شد.

کلیه متهمین تحت قرار تأمین وثیقه صادره بازداشت شدند و پرونده طی روز‌های آینده با صدور کیفرخواست جهت رسیدگی و صدور رأی به دادگاه کیفری ارسال خواهد شد.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=6966
تبلیغات بنری تلگرام

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.