• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
4

وعده الحاق هواپیما به کیش‌ ایر در هاله ای از ابهام

  • کد خبر : 5724
  • 31 تیر 1396 - 10:43

در حالی آبان‌ماه سال گذشته مدیرعامل کیش ایر وعده ورود ۵ فروند هواپیما را در سال ۹۶ داده بود که طی چهار ماه سپری شده از سال‌جاری هیچ هواپیمایی به ناوگان این ایرلاین اضافه نشده است.

به گزارش کیشوند نیوز، اواخر آبان‌ماه سال گذشته مدیرعامل هواپیمایی کیش‌ایر گفته بود: با وجود همه تحریم ها و موانع  آمریکایی ۲ فروند هواپیمای ایرباس مدل آخر میلادی را خریداری کردیم و متعهد به افزایش ناوگان و نو کردن آن هستیم.

وی با بیان این که تا پایان امسال (۹۵) ۵فروند هواپیما خریداری می شود و سال آینده نیز به همین تعداد هواپیما وارد ناوگان می شود، یادآور شد: ۲ فروند هواپیمای ایرباس به صورت نقد و اقساط و پایین تر از قیمت کارشناسی انگلیسی ها خریداری شده است.

وی گفت: کیش ایر پول دو فروند هواپیمای ایرباس را طی دو سال به فروشنده پرداخت می کند. توانایی خرید هواپیماهای نو را داریم اما برای هر کاری باید توجیهی وجود داشته باشد. به عنوان نمونه ایرباس ۳۲۱ مدل سال حدود ۷۰ میلیون دلار قیمت دارد.

مطابق وعده عالی ترین مقام هواپیمایی کیش امسال باید حداقل ۵ فروند هواپیمای دیگر به ناوگان این شرکت اضافه شود. امروز دقیقا چهار ماه از سال ۹۶ سپری شده اما طی این مدت هیچ هواپیمایی به ناوگان کیش ایر افزوده نشده است. به نظر می‌رسد برنامه توسعه ناوگان کیش‌ایر به موانعی برخورد کرده، وگرنه طی روزهای سپری شده از سال جدید باید هواپیمای جدیدی به ناوگان کیش ایر اضافه می‌شد.

این شرکت در حال حاضر ۱۴ فروند هواپیما شامل ۷ فروند بوئینگ ام دی ، ۳ فروند فوکر ۱۰۰، ۲ فروند ایرباس ۳۲۰ و ۲ فروند ایرباس ۳۲۱ در اختیار دارد. البته از این تعداد دو فروند بوئینگ MD زمینگیر است.

منبع:تسنیم

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=5724
تبلیغات بنری تلگرام

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.