• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
2

دومین دوره مسابقه سازه های ماکارونی در کیش برگزار شد

  • کد خبر : 4373
  • 08 اردیبهشت 1396 - 10:05

رئیس پردیس بین الملل شریف کیش اضافه کرد : هدف از برگزاری این رقابت ها این است که دانش آموزان با بحث ها و مفاهیم اولیه مهندسی و مسائل مربوط به طراحی ، خلاقیت ، کار گروهی به صورت عملی در فضای دانشگاه صنعتی شریف اشنا شوند.

به گزارش خبرگزاری کیشوندنیوز از ایرنا ، علی سلک غفاری عصر پنجشنبه در حاشیه برگزاری دومین دوره رقابت های سازه های ماکارونی ‘کیش کاپ’در پردیس بین المللی صنعتی شریف اظهار کرد : دوره نخست این رقابت ها با حضور ۱۳۰ نفر از ۳۰ گروه از مدارس پسرانه و دخترانه کیش برگزار شد که در سه گرایش سازه های سنگین ، سبک و زیبایی شرکت کردند .
وی افزود : قرار بود برگزیدگان دور نخست در مرحله دوم که به صورت بین المللی برگزار می شود شرکت کنندکه امروز شاهد برگزاری دور دوم آن هستیم .
غفاری اظهار کرد : در این دوره و از ۹ گروه منتخب پنج گروه از دبیرستان های آیت الله خامنه ایی و فاطمیه حضور یافتند ، همچنین یکی از دانش آموزان دبیرستان های دخترانه دبی بصورت فردی در این رقابت شرکت کرد.
رئیس پردیس بین الملل شریف کیش اضافه کرد : هدف از برگزاری این رقابت ها این است که دانش آموزان با بحث ها و مفاهیم اولیه مهندسی و مسائل مربوط به طراحی ، خلاقیت ، کار گروهی به صورت عملی در فضای دانشگاه صنعتی شریف اشنا شوند.
غفاری افزود : دانش اموزان با طرح های مربوط با رشته های تحصیلی و مشاغلی که توسط دانشگاه صنعتی شریف قبل از برگزاری آزمون های سراسری اجرا می شود شرکت می کنند و با آگاهی و شناخت خوب رشته مورد نظر خود را انتخاب می کنند.
وی تقویت کار گروهی و تنظیم زمان در این رقابت را مهم دانست و گفت : در دوره قبل دانش آموزان یک روز فرصت آموزش و طراحی داشتند اما در این دوره زمان کوتاه شد .
غفاری افزود : ارتقاء کیفیت سازه و زمان اجرای طرح در این دوره مورد توجه قرار گرفت و تلاش شد تا سازه های طراحی شود که بتواند بار و مقاومت بیشتری را تحمل کند.
وی در مورد برنامه های آینده به ایرنا گفت : سلسله رقابت هایی در حوزه مهندسی دانش آموزی طراحی شده است که موضوع میکرو بلایدرها در قالب نجات تخم مرغ برنامه ریزی می شود که در نیمه دوم سال برگزار خواهد شد .
وی جایزه این رقابت ها را ۷۵۰ هزار تومان عنوان کرد و گفت این مبلغ میان سه نفر تقسیم می شود .
تیم های برتر این دوره از مسابقه در بخش سازه های سنگین ،مدرسه نمونه دولتی فاطمیه،هنرستان فنی حرفه ای حوارزمی و ایت الله خامنه ای به ترتیب اول تا سوم شدند.
در بخش سازه های زیبایی نیز تنها گروه شرکت کننده از مدرسه آداب کشور امارات به برتری رسید.
سازه های سبک در این دوره از مسابقه به دلیل تحمل نکردن وزن رتبه ای را کسب نکرد.
دومین دوره مسابقه سازه های ماکارونی در راستای ارتباط موثر با بدنه دانش آموزی جزیره کیش ، ارتقای دانش و ایجاد انگیزه تحصیلی به همت پردیس بین المللی دانشگاه صنعتی شریف و با همکاری آموزش و پرورش کیش برگزار شد.
نخستین دوره مسابقه ساخت پل ماکارونی ‘ کیش کاپ یا مهندسی دانش آموزی ‘ با حضور بیش از ۳۰ تیم مرکب از ۱۳۰دانش آموز از مدارس جزیره کیش بهمن ماه ۹۵ در پردیس بین الملل کیش دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
این مراسم با حضور رئیس دانشگاه شریف،برخی از روسای ادارات ،جمعی از دانش آموزان و خانواده های آنها در سالن مینوی این پردیس برگزار شد .

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=4373
تبلیغات بنری تلگرام

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.