• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
6

مزخرف‌ترین رویداد قرن جدید در کیش رقم خورد + عکس

  • کد خبر : 24582
  • 02 فروردین 1401 - 16:12
مزخرف‌ترین رویداد قرن جدید در کیش رقم خورد + عکس

جزیره کیش در حالی سال ۱۴۰۱ را آغاز کرد که بعد از دو سال سایه شوم کرونا از سراسر کشور کمرنگ شده است.

به گزارش کیشوندنیوز، صبح روز دوشنبه اول فروردین ۱۴۰۱ مراسم رونمایی از پرچم نوروز با حضور مدیرعامل و جمعی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش و خبرنگاران برگزار شد.

این پرچم متشکل از سه رنگ سبز، سفید و آبی است که گفته می‌شود رنگ آبی آن در بالا نماد آسمان، سفید در وسط نشان صلح و دوستی و سبز در پایین مظهر طبیعت است. همچنین در این پرچم از برخی طرح‌های اسلیمی نیز استفاده شده است.

قالب کلی پرچم نوروز، همان قالب پرچم کشورمان است و با توجه به توضیحات داده شده توسط مسئولان منطقه آزاد کیش، از منظر رنگ‌بندی، دو رنگ سبز و سفید در پرچم نوروزی تقریباً همان مضامین رنگ‌های پرچم کشور می‌باشد و تنها رنگ قرمز که نشانه رشادت و صلابت فرزندان کشور در برابر متجاوزان است از این پرچم حذف شده و جای آن را رنگ آبی گرفته است.

ترکیب رنگ پرچم نوروز شباهت خاصی با پرچم ازبکستان پیدا کرده است و متأسفانه اثری از نام طراح وجود ندارد.

بهتر بود برای طراحی این پرچم، از ترکیب‌های چهار یا دو رنگ و یا به شکل عمودی و.. استفاده کرد، تا از شبهات به‌وجود آمده جلوگیری شود و لازم است مسئولان امر موضوع را با دقت بیشتری پیگیری کنند.

حضور سربازان ارتش در این مراسم نیز جای سوال داشت که آیا حضور این عزیزان در این مراسم لازم بود و یا قرار بود از حضور آنها برای اعتبار بخشیدن به پرچمی که هویت نامعلومی دارد، استفاده شود؟

سوال دیگر این است که آیا در این برهه زمانی برگزاری چنین مراسمی که مورد استقبال عموم مسئولان جزیره هم قرار نگرفت، ضرورت داشت و دردی از فعالان حوزه گردشگری کیش را دوا می‌کرد یا خیر؟ و آیا تضمینی برای بقای این نماد وجود دارد یا با تغییر مدیریت از بین می‌رود؟ 

امسال با کاهش کرونا در کشور پیش‌بینی حضور گسترده گردشگران در مناطق گردشگر پذیر و به‌ویژه کیش می‌شد، علیرغم حضور گردشگران انتظار می‌رفت برنامه‌های متنوعی در سطح شهر برگزار شود اما شهر اگرچه شلوغ است ولی برنامه خاصی در آن مشاهده نمی‌شود و از این جهت انتقاداتی را به همراه داشته است.

ضعف برپایی مراسم گردشگری نوروزی در سفره هفت سین پایین همین پرچم مشهود بود، قرار گرفتن انارهای شب یلدا و گلدان‌های پلاستیکی خراب در این سفره به چشم می‌آمد.

سازمان منطقه آزاد کیش ماه‌های پایانی دستخوش تغییرات مدیریتی شد که قطعاً بی‌تأثیر در برنامه‌ریزی مناسب برای نوروز ۱۴۰۱ نیست اما این نمی‌تواند دلیل و بهانه‌ قانع‌کننده‌ای برای فعالان اقتصادی و کیشوندان باشد، چون اعضای ستاد نوروزی به‌ویژه دبیر این ستاد و معاون گردشگری که مسئولیت برنامه‌ریزی در چنین برنامه‌هایی را دارند، همچنان در همین جایگاه قرار دارد.

بهتر بود مسئولان منطقه آزاد کیش به‌ویژه ستاد نوروزی و مدیران میانی به‌جای این همه وقت و هزینه‌هایی که صرف چنین برنامه‌هایی می‌شود، به فکر اجرای برنامه‌های فاخر و در شأن منطقه آزاد کیش باشند، بالاخره بسیاری از کیشوندان و فعالان اقتصادی چشم انتظار بودند که بعد از دو سال تعطیلی نوروز، مراسم گردشگری با شور و نشاط بهتری برپا شود.
انتهای پیام/ ۱۰۱۲

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=24582
تبلیغات بنری تلگرام

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
  1. از رسانه وزین کیشوندنیوز انتظار نمی‌رود از واژه هایی همچون «مزخرف» در تیتر خبر خود استفاده کند، مخالفت با یک موضوع، دلیل خوبی برای این رویه نیست

  2. به نظر ما که اتفاق خوب و جالبی بود مثل اینکه خیلی دارید می سوزید که اینجوری خبر و تنظیم کردید

  3. چون اعضای ستاد نوروزی به‌ویژه دبیر این ستاد و معاون گردشگری که مسئولیت برنامه‌ریزی در چنین برنامه‌هایی را دارند، همچنان در همین جایگاه قرار دارد.
    فکر کنم با معاون گردشگری خصومت شخصی اساسی دارینا