• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
7

بازگشت روزانه ۵۰ نفر به کیش/ مسئولان معاف از قرنطینه خانگی

  • کد خبر : 18630
  • 22 فروردین 1399 - 3:43
بازگشت روزانه ۵۰ نفر به کیش/ مسئولان معاف از قرنطینه خانگی

مدیر توسعه گردشگری و میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره قرنطینه خانگی کیشوندان پس از بازگشت به جزیره، گفت: پیش بینی می‌شود بتوانیم دسترسی بازگشت روزانه ۵۰ نفر به جزیره کیش را صادر کنیم.

به گزارش کیشوند نیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، ماهان مدون در گفتگوی خبری سیمای مرکز کیش با اشاره به اعلام شماره ۱۰۰۰۰۹۳۴ برای دریافت اطلاعات کیشوندان متقاضی بازگشت به جزیره گفت: پایش اولیه اطلاعات کیشوندان انجام شده و الگوریتم خاصی برای این افراد با توجه به اولویت بندی ها طراحی شده است.

وی گفت: دسترسی به ثبت اطلاعات تکمیلی برای متقاضیانی که مبدا سفر خود را تهران انتخاب کرده اند فراهم شده تا بتوانیم مقدمات بازگشت آنها را انجام دهیم.

مدون گفت: کیشوندانی که از سایر شهرستانها درخواست برگشت به جزیره کیش را در سامانه ثبت کرده اند باید منتظر اعلام نظر شورای سلامت برای برقراری پرواز از شهرستانها به جزیره کیش باشند.

وی با اشاره به اینکه هنوز تاریخ بازگشت کیشوندان به جزیره کیش مشخص نیست، گفت: در حال حاضر اولویت های اول تا سوم شامل کادر نظامی و انتظامی ، کادر درمانی و ماموران دولتی به شکل محدود در حال انجام است.

مدون با اشاره به فرایند تست گیری به شکل کنونی، گفت: با توجه به ضریب خطای تست کرونا و احتمال آلودگی بعد از انجام این تست، درحال حاضر دست اندرکاران اجرای مصوبات شورای سلامت و مدیران ارشد منطقه آزاد و ادارات دولتی براساس پروتکلها به شکل مرتب تست های مختلف را انجام می دهند که بتوانند فعالیتهای محوله را انجام دهند.

مدیر توسعه گردشگری و میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد کیش تعیین تعداد افراد برای بازگشت را براساس امکانات درمانی و پزشکی جزیره برشمرد و گفت: براساس تبادل نظرها در نشست ها پیش بینی می شود بتوانیم اجازه بازگشت روزانه تا ۵۰ نفر را جزیره صادر کنیم.

مدون بازگشت به جزیره را طبق یک روال عادلانه برشمرد و گفت: لیست افراد نام نویسی شده براساس اولویت ها به شرکت هواپیمایی کیش و افراد اعلام می شود فرایند تهیه بلیط و بازگشت انجام شود.

وی انجام آزمایش ویروس کرونا در کشور به عنوان شرط بازگشت کیشوندان به جزیره کیش را رد کرد و گفت: شورای سلامت کیش در تلاش است تا بتواند امکانات تست در مبادی ورودی جزیره کیش فعال شود و در صورتی که این امکان فراهم شود به عنوان اولین ها خواهیم بود.

مدون گفت: اگر فرایند تست گیری کرونا در جزیره کیش فراهم شود بعد از قرنطینه نیز می توان از افراد تست گرفته شود و زودتر از بحران خارج بشویم که هنوز این امر قطعی نشده است.

مدیر توسعه گردشگری و میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد کیش قرنطینه کیشوندان را منزل شخصی آنان برشمرد و گفت: این قرنطینه شرایطی اندکی سختگیرانه از اجرای طرح فاصله اجتماعی است.

مدون گفت: صرفا افرادی که منزل مسکونی آنها شرایط قرنطینه را نداشته باشد و یا تعداد افراد آنها بیشتر از افراد مدنظر در قرنطینه باشد مجبور هستند که قرنطینه سازمانی یا شرکتی را با انتخاب خودشان انتخاب کنند.

وی گفت: نقاهتگاه در هتل ارم برای بیماران ترخیص شده و بهبود یافته ویروس کرونا از بیمارستان کیش است که درحال حاضر درحال خدمت رسانی است.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=18630
تبلیغات بنری تلگرام

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
  1. تقاضای برگشت به کیش دارم

  2. تکلیف شهرستانها که کیشوند هستن چی
    چرا اول افرادی که در مرکز بیماری هستن رو وارد میکنن

  3. سلام تکلیف کسانی که اجراییه قضایی برایشان صادر شده و دسترسی به پرونده خود ندارند و مهلت انها تمام میشود چیست