• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
7

مظفری: کیش؛ پیشگام در قرنطینه‌سازی و مبارزه با ویروس کرونا است

  • کد خبر : 18494
  • 11 فروردین 1399 - 14:58
مظفری: کیش؛ پیشگام در قرنطینه‌سازی و مبارزه با ویروس کرونا است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: پیش از آنکه موضوع پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در کشور مطرح شود، مجموعه اقدامات پیشگیرانه و مبارزه با ویروس کرونا و ضوابط قرنطینه در این جزیره آغاز شد و همچنان با جدیت تمام ادامه دارد.

‌به گزارش کیشوند نیوز به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، غلامحسین مظفری طی سخنانی در دومین جلسه ستاد اقتصادی مقابله با ویروس کرونا ضمن قدردانی از همیاری، همدلی و همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی مستقر در جزیره کیش؛ گفت:  اقدامات مقابله با ویروس کرونا در قالب همیاری، بخشش اجاره‌ها، در جزیره کیش توسط فعالان اقتصادی؛ به‌عنوان یک الگو و نمونه در کشور  مطرح شده است. 

 مظفری با اشاره به ۴۰ روز اقدامات پیشگیرانه و  مبارزه بی امان و همگانی با ویروی کرنا در جزیره کیش؛   الگوهای رفتاری، اجتماعی و فرهنگی در این منطقه  را مثبت، اثرگذار و قابل تسری به سرزمین اصلی ارزیابی کرد و افزود: براساس نظر ستاد امنیتی در وزارت کشور، جزیره کیش در قرنطینه‌سازی و مقابله با ویروس کرونا پیشرو بوده و هیچ‌جای کشور جز جزیره کیش در بحث قرنطینه‌سازی به‌موقع عمل نکرده است.

 وی اضافه کرد: اجرای ضوابط قرنطینه ای در جزیره کیش طی چهارده روز گذشته موجب یک ثبات نسبی در این زمینه شده و تدابیر لازم برای اعمال ضوابط قرنطینه برای همه ورودی‌های جزیره کیش پیش‌بینی شده است.

 در این نشست که به منظور رفع بحران اقتصادی پیش آمده برای فعالان اقتصادی با حضور ناصر آخوندی رییس ستاد اقتصادی مقابله با ویروس کرونا و اعضای این ستاد،  در سالن اجتماعات سازمان منطقه آزاد کیش  برگزارشد،  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از شکل گیری  کارگروه‌های تخصصی در ستاد اقتصادی مقابله با کرونا در کیش خبر داد و بر استفاده از ظرفیتهای بخش‌ خصوصی در قالب کارگروه‌های سرمایه‌گذاری، تجاری، و صنفی تاکید کرد.

مظفری با اشاره به تهدیدها و فرصت‌های ایجاد شده بر اثر شیوع ویروس کرونا در کیش؛ اظهار داشت: در چنین شرایط بحرانی که کل جهان  را تحت تاثیر خود قرار داده است می‌توان به کاهش گرفتاری‌های شغلی، ایجاد اتاق فکر، کانون گفت‌وگوها، پیشنهاد راه‌کارها، بازنگری در سیستم و توجه به رفتارها اشاره داشت و از این فرصت‌ها بهره لازم را برد.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه پی‌گیر فراهم شدن دستگاه پرسرعت تست کرونا هستیم افزود: با فراهم شدن این دستگاه، در تمامی ورودی‌های کیش از مسافران  تست کروناگرفته خواهد شد.

غلامحسین مظفری در پایان سخنان خود گفت: پیش‌بینی‌های یک جشن بزرگ ملی را نیز باید در نظر گرفت تا بتوانیم نشاط، شادابی و امید را به جامعه برگردانیم و نقطه آغاز جدیدی در جزیره کیش داشته باشیم.

 در نخستین جلسه ستاد اقتصادی مقابله با ویروس کرونا در کیش، تمام کسب و کارهای قرارداد استیجاری سازمان منطقه آزاد کیش مشمول مساعدت درخصوص استمهال و تخفیف، بخشودگی جرائم و دیرکرد اجاره بها از اسفند ۹۸ تا فروردین ۹۹ به مدت دو ماه به تصویب رسید.

 هچنین براساس این نشست،مقرر شد کسب‌ وکارهایطرف قرارداد شرکت‌های تابعه سازمان منطقه آزاد کیش، در هیئت مدیره مطرح و درصورت استیجاری و رضایت‌مندی ارباب‌رجوع و سرمایه‌گذار پس از تصویب درخصوص تخفیف و بخشودگی، اماکن تجاری اقدام و مصوبات خود را به ستاد ارائه کنند و معاونت توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش با طبقه‌بندی چک‌های درآمدی طی تصمیم‌گیری، مساعدت‌های لازم در این خصوص اعمال نماید.

– بر این اساس، تمامی پروژه‌های عمرانی برای ماه‌های اسفند ۹۸ تا فروردین ۹۹ در قالب زمان هدر رفت محاسبه خواهد شد.

عوارض ورود کالا به جزیره کیش برای ماه‌های  اسفند ۹۸ تا فروردین ۹۹ به صورت ۵۰ درصد نقد و ۵۰ درصد دیگر به‌صورت چک سه ماهه پرداخت و می‌توانند نسبت به ترخیص کالای خود اقدام کنند.

-تمامی مجوزهای فعالیت اقتصادی فعالان اقتصادی تا پایان فروردین ۹۹ تمدید شد.

-تمام پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی و خدمات صنعتی که نیاز به تمدید داشتند تا نیمه خرداد ۹۹ تمدید شد.

-کارکنان بخش‌های نظارتی، خدمات شهری، بازرسی و سایر حوزه‌های سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت‌های تابعه در ایام نوروز،  به‌صورت تلفنی پاسحگوی فعالان اقتصادی هستند.

– فرصت سه ماهه پرداخت قبوض آب و برق و فاضلاب مشترکان خانگی شرکت آب و برق کیش، ماهتاب گستر، طی مذاکره‌ و بعد از تصویب هیئت مدیره تمام مصوبات سراسری در زمینه حمایت از فعالان اقتصادی و کسب و کارهای آسیب‌پذیر ناشی از شیوع ویروس کرونا پیگیری می‌شود.

 مساعدت‌هایی که دولت در حوزه‌های بانکی، بیمه، تامین اجتماعی و گمرک انجام داده است همه این موارد دسته‌بندی و طی مکاتباتی پیگیری ‌شود.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=18494
تبلیغات بنری تلگرام

برچسب ها

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.