• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
6

احداث پارک جدید ۲۰ هکتاری

  • کد خبر : 18348
  • 16 اسفند 1398 - 18:47
احداث پارک جدید ۲۰ هکتاری

غلامحسین مظفری رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، با شرکت در مراسم روز درختکاری و کاشت نهال در کیش از تاسیس پارکی جدید در جزیره خبر داد.

به گزارش کیشوند نیوز به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، غلامحسین مظفری در حاشیه این رویداد با اشاره به پانزدهم اسفند روز درختکاری از این روز به‌عنوان روزی مبارک یاد کرد و آن را یکی از سنت‌های حسنه‌ای خواند که در فرهنگ ملی و آموزه‌های دینی ایرانیان به آن اشاره شده است. او در ادامه گفت: یکی از زیبایی‌های جزیره زیبای کیش فضای سبز آن است که باید روز به روز توسعه پیدا کند. ما در مجموعه سازمان با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد، کنار یکدیگر قرار گرفته‌ایم تا این زیبایی و نشاط را در جزیره کیش با کاشت درخت بیش‌تر کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از احداث پارکی جدید در جزیره خبر داد و گفت: امروز مکان جدیدی با  ۲۰ هکتار زمین انتخاب شده تا پارک جدیدی تاسیس کنیم. این زمین یکی از بهترین‌ زمین‌های جزیره به لحاظ خاک زراعی است که سرمایه ارزشمندی به‌شمار می‌رود. قرار است این پارک به مکانی برای درختکاری زوج‌های جوان که قصد تشکیل زندگی دارند تبدیل شود تا با کاشت درخت به‌نوعی فرهنگ‌سازی مستمری را تجربه کنیم.

رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش ابراز امیدواری کرد که این پارک در آینده به مکانی برای تجدید خاطره ایرانیان تبدیل شود.

علی مقدس‌زاده مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش نیز که در این رویداد حضور داشت با اشاره به ویژگی‌های گردشگری فضای سبز جزیره گفت: یکی از تاکیدات مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش حفظ و توسعه فضای سبز جزیره است که یکی از سمبل‌های جذب گردشگر به‌شمار می‌آید. در کیش فضای سبزی که وجود دارد ۱۲ برابر سرانه فضای سبز کشور و ۷ برابر سرانه فضای سبز شهری اروپاست.

مقدس‌زاده با اشاره به طرح‌هایی که برای احداث پارک جدید در دست اقدام است گفت: امیدواریم سال آینده فضای سبز این منطقه به یکی از جاذبه‌های گردشگری جزیره کیش تبدیل شود.

گفتنی است غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به همراه ناصر آخوندی معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری، محمد پورسینا مدیر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل و علی مقدس‌زاده مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش به مناسبت روز درختکاری در این زمین اقدام به کاشت درخت کردند.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=18348
تبلیغات بنری تلگرام

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.