• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
3

مشارکت افزون بر ۶۰۰ هزار نفر از واجدان شرایط هرمزگان در انتخابات

  • کد خبر : 18240
  • 03 اسفند 1398 - 4:20
مشارکت افزون بر ۶۰۰ هزار نفر از واجدان شرایط هرمزگان در انتخابات

استاندار هرمزگان اعلام کرد: تا ساعت ۲۳ امشب افزون بر ۶۰۰ هزار نفر از واجدان شرایط رأی دادن استان در پای صندوق های رأی حاضر شدند.

فریدون همتی شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این دوره یک میلیون و ۱۷۴ هزار و ۱۶۴ نفر در هرمزگان واجد شرایط رای دادن در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای هستند.

وی افزود: این افراد شامل ۵۹۴ هزار و۱۷۲ نفر مرد و ۵۷۹ هزار و ۹۹۲ نفر زن است که ازاین تعداد ۷۲ هزار و ۴۰۲ نفر از کسانی که پای صندوق های رای حاضر می شوند، رای اولی هستند.

استاندار هرمزگان گفت: در این دوره از رأی اولی ها تا کهنسالان ۹۵ ساله نیز در پای صندوق های رأی حاضر شدند و همگان وفاداری خود را به آرمان های نظام جمهوری اسلامی ثابت کردند.

همتی با تاکید بر اینکه باید قدردان حضور باشکوه مردم باشیم، تصریح کرد: حضور گسترده مردم مشت محکمی بر دهان دشمنان نظام جمهوری اسلامی زد و تصویری از انسجام و وحدت ملی را به نمایش گذاشت.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هرمزگان همزمان با سراسر کشور از ساعت هشت صبح امروز جمعه دوم اسفندماه آغاز شده است.

۴۴ نامزد تایید صلاحیت شده در هرمزگان شامل ۲۵ نفر از حوزه انتخابیه حوزه مرکزی شامل بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد، بندرخمیر و بوموسی، ۱۰ نفرحوزه غرب هرمزگان شامل بندرلنگه، بستک و پارسیان و ۹ نفر در حوزه شرق هرمزگان شامل میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد وارد عرصه رقابت برای پنج کرسی نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می شوند.

هرمزگان دارای پنج کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی شامل، حوزه مرکزی شامل بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و بوموسی سه نفر، حوزه شرق هرمزگان شامل، میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد یک نفر و درحوزه غرب این استان ازقبیل، بندرلنگه، بستک و پارسیان یک نفر است.

براساس سرشماری سال ۹۵ استان هرمزگان، یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد یک‌میلیون و۱۷۴هزار و۱۶۴ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که بر این اساس ۷۲هزار و ۴۰۲نفر رای اولی در هرمزگان نماینده یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را انتخاب می‌کنند.

یکهزار و ۳۱۸ شعبه اخذ رای در مناطق مختلف شهری و روستایی هرمزگان در نظر گرفته شده که ۷۸۵شعبه ثابت و ۵۳۳ شعبه سیار است.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=18240
تبلیغات بنری تلگرام

برچسب ها

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.