• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
4

کاهش وقوع پرونده های فیشینگ در کیش

  • کد خبر : 18097
  • 16 بهمن 1398 - 17:04
کاهش وقوع پرونده های فیشینگ در کیش

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی ویژه کیش رمز دوم پویا را عامل مهمی در ناکامی سودجویان اینترنتی عنوان کرد و از کاهش وقوع پرونده های سایبری فیشینگ در این جزیره خبر داد.

به گزارش کیشوند نیوز، سرهنگ ” محمدرضا رضایی ” در تشریح جزئیات این خبر افزود: با توجه به افزایش جرایم سایبری در کشور به ویژه جرم فیشینگ که بیش از نیمی از پرونده های پلیس فتا این جزیره را به خود اختصاص داده است راهکاری مناسب به نام رمز دوم یکبار مصرف وجود دارد که این رمز امنیت را در خریدهای اینترنتی به طور قابل توجهی افزایش می دهد .

وی در خصوص استفاده از رمز دوم یکبار مصرف اظهار داشت: این نوع رمز که برای مدت کوتاهی قابل استفاده و تنها برای یک خرید می توان از آن استفاده نمود امنیت خوبی را برای خریدهای اینترنتی ایجاد نموده است.

” رضایی ” ادامه داد: در ماه گذشته با توجه به افزایش تمایل کاربران این جزیره به استفاده از رمز دوم یکبار مصرف تعداد پرونده هایی که در خصوص جرم فیشینگ در این پلیس تشکیل گردیده ، کاهش قابل توجهی نسبت به ماه های گذشته داشته است.

سرهنگ محمدرضا رضایی با اشاره به اینکه مهمترین رکن در خرید های اینترنتی داشتن امنیت است، افزود: به همشهریان گرامی که تا کنون اقدام به راه اندازی رمز دوم پویا برای حساب های خود ننموده اند توصیه می کنم در اسرع وقت برای جلوگیری از گرفتار شدن در دام سارقان و کلاهبرداران سایبری جهت فعال نمودن رمز دوم یکبار مصرف خود اقدام نمایند.

رئیس پلیس فتا کیش با تاکید بر خدمات رسانی آنلاین پلیس فتا در حوزه های مختلف به ویژه دریافت مشاوره خاطر نشان کرد: همشهریان گرامی می توانند هر گونه مشاوره و راهنمایی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir به صورت آنلاین دریافت نمایند.
@PoliceKish

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=18097
تبلیغات بنری تلگرام

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.