• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
5

طرح واکسیناسیون فلج اطفال اجرا می شود / ۴۴۰۰ کودک واکسینه می شوند

  • کد خبر : 17824
  • 19 دی 1398 - 12:05
طرح واکسیناسیون فلج اطفال اجرا می شود / ۴۴۰۰ کودک واکسینه می شوند

دکتر رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش گفت: در طرح واکسیناسیون خانه به خانه فلج اطفال در مجموع ۴هزار و۴۰۰ کودک واکسینه می شوند که از این تعداد، ۹۰ کودک اتباع خارجى مقیم جزیره هستند.

به گزارش کیشوند نیوز، دکتر رضانیا عنوان کرد: در طرح واکسیناسیون خانه به خانه فلج اطفال در مجموع ۴هزار و۴۰۰ کودک واکسینه می شوند که از این تعداد، ۹۰ کودک اتباع خارجى مقیم جزیره هستند.

رییس مرکز توسعه سلامت کیش  گفت: کودکان زیر ۵ سال متولدین ۲۸ دى ماه ۱۳۹۳ به بعد شامل این طرح مى شوند.

وی افزود: در حال حاضر بیماری فلج اطفال تنها در سه کشور دنیا همچنان به صورت بومی وجود دارد که دو کشور پاکستان و افغانستان در همسایگی ایران قرار دارند و همین امر اهمیت و ارزش اقدامات انجام شده و در دست انجام کشور را دو چندان کرده است.

وی تاکید کرد :پاک بودن کشور از بیماری فلج اطفال از سال ۲۰۰۱ میلادی به تایید سازمان بهداشت جهانی رسیده و تداوم این وضعیت به صورت سالانه و پس از بررسی دقیق و تایید ، تمدید می شود.

دکتر رضانیا اعلام کرد: مرکز خدمات جامع سلامت بوعلی و پایگاه های صدف و سحر ،و پایگاه های مستقر در بازارها ، آماده واکسیناسیون کودکان زیر ۵سال میباشند.

رییس مرکز توسعه سلامت کیش ، با اعلام اینکه طرح واکسیناسیون فلج اطفال در دومرحله انجام مى شود گفت: مرحله اول طرح واکسیناسیون خانه به خانه فلج اطفال از ٢۸ دى ماه تا اول بهمن ماه به مدت ۴ روز و نوبت دوم آن نیز از۵اسفند ماه لغایت ۸اسفند ماه اجرا خواهد شد.

شایان ذکر است جهت اجرای این طرح ۳۰تیم بصورت سیار و ۱۴ تیم در پایگاه های ثابت که شامل تعدادی از بازارها و مراکز و پایگاه های سلامت میباشد فعال خواهند بود.

این مسئول از تمامی خانواده هایی که دارای فرزند زیر ۵ سال ،متولد ۲۸دیماه ۱۳۹۳ به بعد هستند درخواست کرد تا در تاریخ های ذکر شده، به مراکز بهداشتی و درمانی نزدیک محل سکونت خود مراجعه کنند.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=17824
تبلیغات بنری تلگرام

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.