• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
3

پیشنهاد رئیس سازمان شیلات برای راه اندازی پرورش ماهی در قفس

  • کد خبر : 17817
  • 18 دی 1398 - 1:40
پیشنهاد رئیس سازمان شیلات برای راه اندازی پرورش ماهی در قفس

رییس سازمان شیلات ایران؛ با پشتیبانی صندوق توسعه ملی، پروژه خاص، پرورش ماهی در قفس می تواند به عنوان یک پایلوت ملی در منطقه آزاد کیش اجرایی شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، طی جلسه که با حضور غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و نبی الله خون میرزایی رییس سازمان شیلات ایران، سه شنبه هفدهم دی در سالن اجتماعات سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد، رییس سازمان شیلات ایران پروژه پرورش ماهی در قفس را از وظایف و اهداف اصلی این سازمان برشمرد و خاطر نشان کرد: این پروژه از لحاظ اکوسیستمی و بهره وری میتواند بسیار مفید و مورد استفاده قرار گیرد. و با استفاده از روش های جهانی به سمت پرورش ماهی پیش می رویم.

وی افزود: در پرورش ماهی های قزل آلا در آب شیرین دارای رتبه اول در دنیا هستیم ولی از سایر منابع آبی مثل دریا ها و آب های شور و لب شور کمتر استفاده کرده ایم.

نبی الله خون میرزایی چهار محور عمده فعالیت هایی سازمان شیلات کشور را مطالعات صیادی؛ آبزی پروری، پرورش ماهی در قفس، فراوری و بهبود کیفیت، ارزش افزوده و بسته بندی، برشمر و گفت: همه این ظرفیت ها را می توانیم در جزیره کیش با همفکری و هم افزایی با فعالیت های گردشگری منطقه آزاد کیش تلفیق کنیم.

وی در خصوص اشتغال بومیان برای راه اتدازی پرورش ماهی در قفس و ارتباط با بازارهای هدف؛ افزود: در این زمینه آخرین مطالعات بروز، آموزش نیروی انسانی، پشتیبانی تسهیلاتی، تعریف سایت پشتیبان، ارتباط با زنجیره های تولید و پس از تولید، آموزش صیادان، ارزش بر افزوده را به عهده خواهیم گرفت.

مصطفی خانزادی معاون عمرانی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد کیش، احداث زیستگاه مصنوعی و تولید مرجان ها را از اولویت های کاری این سازمان معرفی کرد و اظهار داشت: تولید مرجان ها یکی از قابلیت های این جزیره می باشد و برند کیش مرجان ها، مروارید و صدف های کیش است که می توانیم در این زمینه با سازمان شیلات همکاری مشترک داشته باشیم.

خانزادی با بیان اینکه اساس و بنیان بازار ماهی کیش ارسال ماهی با کیفیت به سرزمین اصلی است افزود: با توجه به قابلیت هایی که بازار ماهی کیش دارد مردم اطمینان خاطر بیشتری دارند که ماهی از کیش ارسال شود و برای این مهم با پیمانکار مربوطه مذاکراتی انجام شده است.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=17817
تبلیغات بنری تلگرام

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.