• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
1

سفرمطالعاتی دانشجویان دانشگاه هامبورگ به جزیره کیش

  • کد خبر : 1519
  • 21 آبان 1395 - 20:44
سفرمطالعاتی دانشجویان دانشگاه هامبورگ به جزیره کیش

معاون بین الملل پردیس کیش دانشگاه تهران از پذیرش تعدادی دانشجو برای نیمسال تحصیلی آینده در این پردیس خبر داد و افزود: یک گروه ۱۰ نفره از دانشجویان دانشگاه هامبورگ آلمان نیز در اسفند ماه، برای گذراندن دوره کوتاه مدت ‘مطالعات ایران ‘وارد جزیره کیش خواهند شد.

محمدرضا سعید آبادی عصر جمعه در گفت وگویی جذب دانشجوی خارجی در این دانشگاه را چارچوب ماموریت ها و در راستای بین المللی شدن آن عنوان کرد و افزود: از سال گذشته بحث پذیرش دانشجوی خارجی و راه اندازی دوره های مشترک با دانشگاه های معتبر خارجی در دستور کار این پردیس قرار گرفت .
وی گفت :با برنامه ریزی انجام شده تعداد ۷ دانشجوی خارجی غیر بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مهندسی نفت، طراحی صنعتی، زبان انگلیسی و کامپیوتر برای نیمسال تحصیلی مهر ۹۵-۹۶ موفق به دریافت پذیرش شدند.
سعید آبادی تصریح کرد : این دانشجویان به رغم داشتن فرصت های متعدد دیگری برای ادامه تحصیل در دانشگاههای اروپایی و منطقه، با توجه به جایگاه علمی و اعتبار دانشگاه تهران در منطقه و جهان و همچنین برنامه ریزی معاونت بین الملل پردیس کیش، موفق به اخذ پذیرش در این پردیس شده و بصورت غیر بورسیه و با پرداخت شهریه در پردیس کیش دانشگاه تهران مشغول به تحصیل شده اند.
وی همچنین از پذیرش تعداد دیگری دانشجوی غیر ایرانی برای نیمسال تحصیلی آینده (بهمن ۹۶-۱۳۹۵) خبر داد و به ایرنا گفت : این دانشجویان در ترم آینده مشغول به تحصیل خواهند شد.
سعید آبادی افزود :همچنین یک گروه ۱۰ نفره از دانشجویان دانشگاه هامبورگ آلمان نیز در اسفند ماه، برای گذراندن دوره کوتاه مدت مطالعات ایران وارد جزیره کیش خواهند شد.
گفتنی است، پردیس بین المللی کیش به عنوان زیرمجموعه ای از دانشگاه تهران در ۱۳۸۶ در جزیره کیش راه اندازی شد ، این پردیس در چارچوب تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و به استناد مصوبه هیات امنای دانشگاه تهران و بر اساس مفاد اساسنامه و ضوابط و مقررات مربوط به آن اداره می شود.
در پنج دانشگاه فعال پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران، پردیس بین الملل کیش دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه جامع علمی – کاربردی، دانشگاه پیام نور واحد بین الملل و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل کیش، ۶ هزار و ۹۷۸ دانشجو مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد، سه هزار و ۵۴ دانشجو زن و سه هزار و ۹۲۴ دانشجو مرد هستند.
در نیمسال ۹۴ – ۹۵، پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران با ۲ هزار و ۳۷۶ دانشجو در ۱۱ رشته در مقطع کارشناسی، ۱۰۶ رشته کارشناسی ارشد و ۵۶ رشته در مقطع دکتری در مجموعه رشته های فنی و مهندسی، علوم اجتماعی و رفتاری، علوم پایه، هنر و علوم انسانی بالاترین میزان دانشجو را به خود اختصاص داده است.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=1519
تبلیغات بنری تلگرام

برچسب ها

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.