کد خبر : 11810
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۹

در نشست هم اندیشی استاندار هرمزگان با مدیران عامل مناطق آزاد کیش و قشم مطرح شد

همتی:خواستار افزایش ارتباط با مجموعه مدیریت مناطق آزاد هستیم / انصاری لاری: همگی باید تحت هماهنگی با نماینده دولت در هرمزگان باشیم

همتی:خواستار افزایش ارتباط با مجموعه مدیریت مناطق آزاد هستیم / انصاری لاری: همگی باید تحت هماهنگی با نماینده دولت در هرمزگان باشیم

استاندار هرمزگان گفت: در شرایط فعلی توقع و انتظار این است که استان هرمزگان با مناطق آزاد و ویژه خود بتواند شرایط مطلوبی را رقم بزند و امیدآفرینی و نشاط اقتصادی از این استان به کشور تزریق شود.

به گزارش کیشوند نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست هم اندیشی با مدیران عامل مناطق آزاد کیش و قشم، عنوان کرد: از سال گذشته به دنبال برگزارهای نشست های مشترک با مدیران مناطق آزاد قشم و کیش بودیم تا از نتیجه برنامه ریزی ها و هم افزایی های مشترک، برای مسائل مناطق آزاد، مسائل استانی و موضوعات دارای جنبه های ملی همفکری و ارائه راهکار داشته باشیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز نخستین نشست با مدیران عامل مناطق آزاد کیش و قشم برگزار شد و امیدواریم برگزاری چنین نشست هایی به طور منظم تداوم یابد.

استاندار هرمزگان افزود: در شرایط فعلی توقع و انتظار این است که استان هرمزگان با مناطق آزاد و ویژه خود بتواند شرایط مطلوبی را رقم بزند و امیدآفرینی و نشاط اقتصادی از این استان به کشور تزریق شود.

همتی با اشاره به برنامه های توسعه در شرق و غرب هرمزگان، تصریح کرد: در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان قرار است سرمایه گذاری برای راه اندازی شش واحد آغاز شود و همچنین یک بندر بزرگ در این منطقه در حال احداث است و در شرق استان نیز طرح توسعه سواحل مکران و ایجاد منطقه آزاد جاسک در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه با توجه به ظرفیت های موجود در استان و مناطق آزاد کیش و قشم، می توانیم در هرمزگان هم افزایی ایجاد کنیم و ظرفیت ها را به سوی یکدیگر سوق دهیم، اظهار داشت: از این طریق خواهیم توانست هماهنگی و همراهی و همدلی با مناطق آزاد را به عنوان یک الگوی موفق تجربه کنیم و از این هم افزایی برای کشور نیز بهره ببریم.

استاندار هرمزگان بیان داشت: برخی مواقع مناطق آزاد و دستگاه های استان مسائلی با یکدیگر دارند که در این نشست های مشترک می توان این مسائل را به بحث گذاشت و مشکلات را رفع کرد.

همتی با بیان اینکه مسائل فراوانی برای مباحث مشترک میان مسئولان استان و مناطق آزاد وجود دارد، خاطرنشان کرد: با برگزاری چنین نشست هایی و با ایجاد همدلی ظرفیت های جدید به دست می آید و علاقه مندیم صمیمیت و ارتباط با مناطق آزاد افزایش یابد و هنر ما در هماهنگی و ایجاد همسویی و هم افزایی با این مجموعه ها خواهد بود تا در شرایط جدید در کشور تاثیرگذارتر باشیم.

وی گفت: مدیران عامل دو منطقه آزاد کیش و قشم در سطح ملی دارای تجربه های مدیریتی هستند و می توانیم به صورت مشترک کارهای جدیدی در استان هرمزگان با این وجود این مدیران انجام دهیم.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: اهداف و مقاصد ما در این مسیر مشترک است و امیدوارم دستاوردهای خوبی از اولین نشست هم اندیشی با مدیران عامل مناطق آزاد کیش و قشم که تجربه جدیدی در استان است، داشته باشیم.

همتی با بیان اینکه باید آمادگی های لازم برای پذیرش گردشگران در استان و مناطق آزاد ایجاد شود، تصریح کرد: دو نقطه اتصال مناطق آزاد قشم و کیش به سرزمین اصلی در هرمزگان وجود دارد که جزیره قشم از طریق بندر پل در شهرستان بندرخمیر و جزیره کیش از طریق بندرچارک در شهرستان بندرلنگه با سرزمین اصلی ارتباط دارند.

وی یادآور شد: توسعه و بهبود وضعیت بندر پل و بندر چارک جهت پشتیبانی از دو منطقه آزاد کیش و قشم بسیار مهم است و باید اقدامات لازم جهت توسعه آنها صورت گیرد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان استعدادهای بالقوه فراوانی دارد که گردشگری دریایی از جمله آنهاست، افزود: ایده های ایجاد مناطق گردشگری در سواحل استان را می توانیم با پشتیبانی مناطق آزاد زودتر اجرایی کنیم و چنین کارهایی با هماهنگی عمیق میان سرزمین اصلی و مناطق آزاد کیش و قشم قابل انجام است.

همگی باید تحت هماهنگی با نماینده دولت در هرمزگان باشیم

 انصاری لاری در این نشست گفت: از استاندار هرمزگان به دلیل برگزاری این جلسه که کار نو و جدیدی است، تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد کیش در استان هرمزگان قرار دارد که تحت مدیریت همتی، استاندار هرمزگان است و همگی باید تحت سیاست‌گذاری دولت پیش برویم که همگی باید در هماهنگی با نماینده دولت در استان هرمزگان باشیم.

انصاری لاری با اشاره به اینکه باید تفاهم و گفتگو بین مناطق آزاد و ویژه با مدیریت عالی استان تقویت شود، اضافه کرد: منطقه آزاد یکش این آمادگی را دارد که به‌ویژه در شرایط نسبتاً سخت پیش رو با تعامل در جهت توسعه همه‌جانبه استان هرمزگان و در تبع آن کشورمان گام بردارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه پیشنهاد می‌کنم برای پربار شدن این نشست‌ها و نتایج مؤثر آن تمرکز نخست خود را بر روی وجه اقتصادی قرار دهیم، اضافه کرد: این کمیته شامل معاون اقتصادی استانداری هرمزگان، منطقه آزاد کیش و قشم باشد و در خصوص موضوعات و مباحث مشترک بحث و تبادل‌نظر شود.

وی با اشاره به اینکه در این نشست‌ها باید به راهکارها و زمینه‌های همکاری مشترک دست‌یابیم، خاطرنشان کرد: در شرایط پیشرو نیازمند و برنامه‌ریزی جدی‌تری هستیم و امیدوارم این نشست‌های مشترک به‌صورت ماهانه برگزار و بتوانیم در زمینه اقتصادی گام‌های بلندی برداریم.

انصاری لاری با تقدیر از همکاری و تعامل اداره امور مالیاتی و دیوان محاسبات استان هرمزگان با منطقه آزاد کیش، اضافه کرد: منطقه آزاد یکش پس از سال‌ها توانست از مالیات بر ارزش‌افزوده بهره‌مند شود که این موضوع نویدبخش فصل جدید از ارائه خدمات عمومی و عمرانی در جزیره کیش خواهد بود.

این مقام مسئول با بیان اینکه این نشست‌ها سبب ارتباط بهتر و نزدیک‌تر مدیریت عالی استان و مناطق آزاد خواهد شد، تصریح کرد: جزیره کیش در برخورداری استان هرمزگان از مالیات بر ارزش‌افزوده نیز سهم بزرگی و نزدیک به ۶۰۰ میلیارد تومان در سال دارد و این موضوع همکاری و تعامل بیشتر طرفین را می‌طلبد تا زمینه بهره‌مندی بیشتر از ظرفیت‌های یکدیگر فراهم شود.

مدیرعامل منطقه آزاد قشم نیز در این نشست، عنوان کرد: با توجه به ظرفیت هایی که در مناطق آزاد کیش و قشم وجود دارد می توانیم این ظرفیت ها را جهت سرمایه گذاری به سمت استان سوق دهیم.

حمیدرضا مومنی افزود: با توجه به شرایط امروز باید وحدت عملکرد و برنامه ریزی منسجم برای انجام کارها داشته باشیم.

وی با بیان اینکه جزیره قشم تحت مدیریت مجموعه مدیریت عالی استان قرار دارد، خاطرنشان کرد: از پیشنهادات نماینده عالی دولت در استان برای مباحث مرتبط با مناطق آزاد استقبال می کنیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

css.php