• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
1

ایران ۸ ماهیگیری هندی را آزاد کرد

  • کد خبر : 9677
  • 06 اسفند 1396 - 19:58
ایران ۸ ماهیگیری هندی را آزاد کرد

۸ نفر از ۱۵ ماهیگیر هندی که در اکتبر ۲۰۱۷ به جرم ورود غیرقانونی به آبهای ایران در جزیره کیش بازداشت شده بودند، پس از چند ماه آزاد شدند.

به گزارش کیشوند نیوز به نقل از پایگاه خبری تایمز هند، ۸ نفر از ۱۵ ماهیگیر هندی که در اکتبر ۲۰۱۷ به جرم ورود غیرقانونی به آبهای ایران بازداشت شده بودند، پس از چند ماه آزاد شدند. هنوز ۶ ماهیگیری هندی دیگر در جزیره کیش در بازداشت به سر می برند.

بیشتر بخوانید:

” توقیف ۲ فروند لنج صیادی غیر مجاز خارجی به همراه ۱۶ خدمه در آب‌های کیش با توسل به قدرت نظامی (+تصاویر) “

ام تی کراسلین، یکی از ماهیگیران آزاد شده گفت: «ما در دوبی کار می کردیم و به ماهیگیری می رفتیم. ۱۵ نفر از ماه روز ۲۴ اکتبر در حالی که با دو قایق در حال ماهیگیری بودیم دستگیر شدیم. از آن زمان به این طرف پیام هایی به خانواده هایمان ارسال کرده و خواستار کمک بودیم به امید اینکه به خانه برگردیم.»

وی افزود: «ما در مدت بازداشتمان و پس از اطلاع رسانی به سفارت هند در ایران اجازه یافتیم ویدئوهایی برای خانواده هایمان ارسال کنیم.»

به گفته این ماهیگیر، این اتفاق به صورت مکرر برای ماهیگیران هندی رخ می دهد. آنها در حین ماهیگیری از مرز عبور می کنند و بازداشت می شوند. باید رابطه هند با این کشورها تغییر کند. وقتی ماهیگیران هندی به اتهام عبور از مرز بین قطر و بحرین بازداشت می شوند، ماه ها در بازداشت نمی مانند.

۸ نفر از این ماهیگیران از منطقه کانیاکوماری و ۷ نفر نیز از مناطق تیرونلولی و توتیکورین هند هستند. این افراد برای شرکت عبدالله دلیل در دوبی کار می کرده اند و روز ۲۴ اکتبر در جزیره کیش به اتهام ماهیگیری در آب های سرزمینی ایران بازداشت شده اند.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=9677
تبلیغات بنری تلگرام

برچسب ها

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.