• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
1

افتتاح اولین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی، آشامیدنی و صنایع وابسته در کیش

  • کد خبر : 949
  • 08 مهر 1395 - 23:34
افتتاح اولین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی، آشامیدنی و صنایع وابسته در کیش

اولین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی، آشامیدنی و صنایع وابسته با حضور مسئولان و فعالان واردکنندگان و تولیدکنندگان این حوزه در جزیره کیش آغاز به کار کرد. به گزارش کیشوند نیوز، علیرضا مناقبی رئیس مجمع واردات ایران و رئیس هیئت مدیره انجمن واردکنندگان مواد غذایی و آشامیدنی چهارشنبه شب در مراسم افتتاح اولین نمایشگاه بین […]

اولین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی، آشامیدنی و صنایع وابسته با حضور مسئولان و فعالان واردکنندگان و تولیدکنندگان این حوزه در جزیره کیش آغاز به کار کرد.

به گزارش کیشوند نیوز، علیرضا مناقبی رئیس مجمع واردات ایران و رئیس هیئت مدیره انجمن واردکنندگان مواد غذایی و آشامیدنی چهارشنبه شب در مراسم افتتاح اولین نمایشگاه بین المللی غذایی و صنایع وابسته ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان جزیره کیش برای برگزاری این نمایشگاه گفت: ما اعتقاد داریم تولید در هر کشوری اهمیت ویژه ای دارد و وارد کنندگان قانونی با پایبندی به اهداف عالیه کشور برای اعتلای سرزمینشان تلاش می کنند.

وی با بیان اینکه هدف آنها مقابله با افرادی است که در مسیر غیر قانونی فعالیت می کنند، گفت: وارد کنندگان قانونی مواد غذایی و آشامیدنی خود را در همه حال حامی، همراه و همیار تولید کنندگان می دانند. کسانی که به صورت قانونی وارد کننده مواد اولیه خوراکی هستند، می توانند مواد خوب و با کیفیت در اختیار تولید کننده بگذارند تا تولید کننده بتواند تولیدی با ارزش افزوده داشته باشد و تولیدات خود را در تمام بازارهای  داخلی و خارجی عرضه کند.

مناقبی افزود: وارد کنندگان قانونی به بخش تولید کمک می کنند زیرا این ها عاملی خواهند شد تا تولید داخلی کشور در مسیری پویا راه خود را ادامه دهد و دارای رقیب باشد تا در یک بازار برابر کیفیت خود را ارتقاء دهد. یک تولید کننده واقعی در مسیرهای پویایی تولید و تأمین مواد اولیه مصرفی نیاز به وارد کننده واقعی، صحیح العمل و قانونمند دارد.

رئیس مجمع واردات ایران ضمن اشاره به اینکه بزرگترین تولید کنندگان در دنیا، بزرگترین وارد کنندگان نیز هستند، گفت:  امروزه قوانینی وضع می شود تا با عملکرد نا صحیح افراد مقابله شود، اما در عمل کسانی که قانونمند فعالیت می کنند باید آن قوانین را اجرا کنند. ما نا خودآگاه افراد قانونمند را در مسیر بوروکراسی اداری قرار می دهیم که نتوانند فعالیت کنند.

هر شخص در طول عمر خود حدود ۳۰ تا ۷۰ تن مواد غذایی مصرف می کند

وی در پایان خواست تا تلاش شود فعالیت های این حوزه در مسیر قانونی که نظارت بر آن انجام می شود، حرکت کند تا بتوان با قاچاق مقابله کرد.

همچنین دکتر بهروز جنت مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده های خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو ضمن اشاره به اینکه هر شخص در طول عمر خود حدود ۳۰ تا ۷۰ تن مواد غذایی مصرف می کند، گفت: مواد غذایی مصرفی تأثیر به سزایی در سلامت افراد دارد.

وی در ادامه گفت: در قسمت نظارت، شناسنامه دار بودن فعالیت بازرگانان و تولید کنندگان برای ما مهم است زیرا برای هر محصول تولیدی یک پاسخگو قرار دارد که مسئولیت آن کار را پذیرفته است.

دکتر جنت تصریح کرد: در کشورهایی که در این حوزه ارتقاء پیدا کردند، دولت، پاسخگو نخست نیست. پاسخگو کسی است که کالا را وارد یا تولید کرده است.

دکتر جنت با بیان اینکه اقتصاد دارای دو وجه و دو بازوی تولید و بازرگانی است، افزود: باید با سیاست های درست و برنامه ریزی، به گونه ای عمل کنیم تا اقتصاد وابسته ای نداشته باشیم و سازمان غذا و دارو نیز در این راه کوشش فراوانی انجام داده است.

دکتر احمد حلت مدیر مسئول مجله موفقیت نیز در این مراسم در خصوص ذهن، افکار، اندیشه و انرژی مثبت برای رسیدن به اهداف مختلف از جمله جذب گردشگر مطالبی را ارائه کرد.

اولین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی، آشامیدنی و صنایع وابسته از ۷ مهر آغاز شد و تا روز شنبه ۱۰ مهر در جزیره کیش برگزار و ادامه خواهد داشت.

از برنامه های جنبی نمایشگاه می توان به برنامه کیک شو و مسابقه کیک خوری و حضور میهمانان ویژه از جمله هنرمندان و ورزشکاران اشاره کرد.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=949
تبلیغات بنری تلگرام

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.