• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
1

آغاز سیر نزولی دلار با ورود بانک مرکزی/ همه فروشنده شدند

  • کد خبر : 8886
  • 18 دی 1396 - 22:04
آغاز سیر نزولی دلار با ورود بانک مرکزی/ همه فروشنده شدند

در پی افزایش قیمت دلار در بازار ارز، از ساعتی قبل قیمت ها در این بازار سیر نزولی گرفت که علت اصلی آن تزریق ارز به بازار از سوی بانک مرکزی است.

به گزارش کیشوند نیوز از خبرگزاری تسنیم، نرخ دلار چند روزی است که سیر صعودی را در پیش گرفته است و همین امر موجب شد تا امروز بار دیگر رکورد ۴۴۱۰ تومان برای این ارز در صرافی ها ثبت شود. هرچند دلار ۴۴۱۰ تومانی خیلی دوام نیاورد و چند ساعت بعد قیمت این ارز در بازار۴۴۰۰ تومان شد ولی صراف ها این تغییرات قیمتی را پس لرزه های گرانی هفته گذشته دلار می دانند و می گویند این روال ادامه نخواهد داشت و قیمت ها کاهش می یابد.

صراف ها که شناخت خوبی از وضعیت این روزهای بازار ارز دارند می گویند کمبود ارز در بازار طی این چند روز باعث افزایش قیمت دلار شده است؛ البته کسانی هم هستند که در روزهای گرانی دلار خریده اند و الان حاضر به فروش نیستند.

ولی از ساعتی قبل سیر قیمتی در بازار ارز معکوس شد تا جایی که دلار از ۴۴۰۰ تومان به ۴۳۸۷ تومان سقوط کرد. یکی از صراف ها علت این کاهش قیمت را ورود بانک مرکزی به بازار از طریق تزریق ارز به صرافی ها می داند و می گوید: بعد از اینکه ارز در بازار زیاد شد، افراد عادی و صراف هایی که ارز موجودشان را نمی فروختند، فروشنده شده اند.

به گزارش تسنیم، اغتشاش های اخیر در کشور علاوه بر آنکه موجب انحراف مسیر اعتراض به حق مردم به گرانی شد، ناآرامی هایی را در بازارهای مهم اقتصادی از جمله ارز و سکه به همراه داشت که در پی آن رکوردهایی بالایی برای دلار و سکه ثبت شد.

ناآرامی ها کار را در روزهای گذشته به جایی رساند که خیابان فردوسی بار دیگر شاهد تشکیل صف های طولانی برای خرید دلار و البته رکورد بالای ۴۴۲۰ تومان برای این ارز بود! ولی مردم و دلال ها با سودای گرانی بیشتر ارز، حاضر به ایستادن در صف های طولانی بودن تا دلار با نرخ دولتی ۴۳۵۳ تومان از صرافی های مجاز بخرند.

این روال همینطور ادامه یافت تا آنکه از روز پنجشنبه مسیر بازار ارز کاملاً برعکس شد؛ آخرین روز هفته گذشته نقطه آغاز سیر نزولی دلار و سکه در بازار بود .

صرافی ها می گویند: عوامل متعددی در کاهش قیمت دلار نقش داشته ولی مهمترین علت حضور پررنگ بانک مرکزی است! صرافی ها معتقدند توزیع ارز بیشتر از سوی بانک مرکزی باعث سقوط قیمت دلار در بازار شده است.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=8886
تبلیغات بنری تلگرام

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.