• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
4

وعده پرداخت مطالبات کارگران کیش چوب هنوز عملی نشده است

  • کد خبر : 8092
  • 02 آذر 1396 - 9:43
وعده پرداخت مطالبات کارگران کیش چوب هنوز عملی نشده است

برخلاف وعده‌ای که کارفرما به کارگران کیش چوب داده بود، اما هنوز پولی به حساب کارگران پرداخت نشده و همچنان درهای این کارخانه به روی کارگران بسته است.

به گزارش کیشوند نیوز از ایلنا، در آخرین تجمع کارگران «کیش چوب» که در روز چهارشنبه (سوم آبان) مقابل دفتر اشتغال سازمان منطقه آزاد کیش انجام شد، کارفرما وعده داده بود که مطالبات کارگران حداکثر تا روز پنجشنبه (۲۵ آبان ماه) پرداخت می‌شود ولی با وجود اتمام این مهلت هنوز تا این لحظه خبر خاصی در خصوص وضعیت شغلی و پرداخت ۸ تا ۱۲ ماه مطالبات مزدی آن‌ها به دست نیامده است.

کارگران شرکت کیش چوب با بیان اینکه با گذشت حدوداً دو ماه هنوز درهای کارخانه کیش چوب به روی ۲۰۰ کارگر این کارخانه بسته است، درخصوص سایر مطالبات خود گفتند: علاوه بر ۸ تا ۱۲ ماه حقوق، کارفرما به دلیل کمبود نقدینگی عیدی سال ۹۵ را به آنها بدهکار است.

همچنین به نقل از کارگران کیش چوب گفته می‌شود؛ آخرین حقوقی که این کارگران دریافت کرده‌اند مربوط به دستمزد شهریور ماه سال ۹۵ است که در خرداد ماه سالجاری توسط کارفرما به حساب بانکی آنها واریز شده است.

طبق ادعای کارگران «کیش چوب» ۸۵ نفر از کارگران برای پیگیری حقوقی دریافت مطالبات خود از روز چهارشنبه (سوم آبان) به صورت مجزا به اداره اشتغال منطقه آزاد کیش مراجعه و شکایت کرده‌اند.

 پیش از این بهزاد فلاحی (مدیرعامل کارخانه کیش چوب) درباره دلیل به تاخیر افتادن دستمزد کارگران گفته بود: مطالبات معوقه کارگران این واحد تولیدی بدنبال افزایش رکود بازار ساخت و ساز مسکن اتفاق افتاده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره نگرانی کارگران از تعطیلی موقت کارخانه کیش چوب گفته بود: تعطیلی موقت کارخانه کیش چوب به دلیل آغاز تعطیلات تابستانی است و کارگران بعد از خاتمه تعطیلات به کارشان بازخواهند گشت.

کارخانه کیش چوب در فاز ۵ صنعتی جزیره کیش واقع است و در زمینه صنایع چوبی فعالیت می‌کند.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=8092
تبلیغات بنری تلگرام

برچسب ها

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.