• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
3

بیمارستان کوچک زنان در بیمارستان کیش راه اندازی می شود

  • کد خبر : 6490
  • 08 شهریور 1396 - 11:48
بیمارستان کوچک زنان در بیمارستان کیش راه اندازی می شود

به مناسبت هفته دولت دکتر محمد خلخالی گزارش عملکرد ۴ ساله خود را در این بیمارستان ارائه داد.

به گزارش کیشوند نیوز به نقل از روابط عمومی کیش، دکتر خلخالی ضمن تسلیت شهادت امام محمد باقر (ع) و تبریک هفته دولت به دولتمردان دولت دوازدهم ، با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر کاهش دغدغه بیماران و همراهان آنها در عرصه درمان گفت: در این راه تلاش های موفقیت آمیزی در کل کشور انجام شده و امید است در سال های آینده نیز این روند ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین بودجه دولت ها در تمام دنیا صرف هزینه های درمان و سلامت می شود، افزود: دستاوردهای خوب بیمارستان کیش در ۴ سال گذشته مرهون نگاه ویژه دکتر مونسانمعاون رئیس جمهور، رئیس سازمان میراث فرهنگیو گردشگری و مدیر عامل وقت سازمان منطقه آزاد کیش است که با نگاه نافذ و خردمندانه خود کمک به کاهش دغدغه جزیره نشینان در بحث بهداشت و درمانکرد.

رییس بیمارستان کیش در خصوص تعداد مراجعه کنندگان به این بیمارستان و کلینیک امام علی (ع) گفت: در طول سال ۹۵بیمارستان کیش تعداد ۶۴۷ هزار و ۹۹۱ نفر و کلینیک امام علی (ع) تعداد ۱۶۴ هزار و۸۶۹ نفر مراجعه کننده سرپایی داشتند که این آمار نشان دهنده ۳ درصد افزایش مراجعه کننده بهبیمارستان و ۲۹ درصد افزایش مراجعه کننده به کلینیک امام علی (ع) به نسبت سال ۹۴ است.

وی در ادامه گفت: در طول سال ۹۵ تعداد ۱۶۰ هزار و ۲۳۱ مورد به اورژانس ، ۴۲۲ هزار و ۶۴۹ نفر به بخش پاراکلینیک و رادیولوژی ، ۱۶۳ هزار و ۳۲۸ نفر برایویزیت پزشکان، تعداد ۴ هزار و ۲۶۶ نفر برای بستری و اشغال تخت به بیمارستان کیش مراجعه کردندکه این آمار نشان می دهد شهروندان به نسبت سابق اعتماد بیشتری نسبت به بیمارستان کیش و کادر درمانی آن پیدا کردند و این آمار همواره رو به افزایش است.

دکتر خلخالی همچنین در خصوص تعداد مراجعه کنندگان به بیمارستان کیش و کلینیک امام علی (ع) در ۴ ماهه نخست سال ۹۶ گفت: از ابتدای سال ۹۶ تا پایان تیر ۲۳۷ هزار و ۱۶۰ نفر به بیمارستان کیشمراجعه کردند. به گفته خلخالی بیمارستان کیش ماهانه حدود ۶۰ هزار مراجعه کننده دارد .

وی افزود: در همین مدت ۵۴ هزار و ۱۹۸ هزار نفر به کلینیک امام علی (ع) ، ۱۵۷ هزار و ۱۷ نفر به بخش پاراکلینیک و ۴۵ هزار و ۵۴۰ نفر برای ویزیت پزشک به بیمارستان کیش مراجعه و از خدمات درمانی بهره مند شدند.

رییس بیمارستان کیش ضمن اشاره به اینکه شاخص های مختلفی در حوزه سلامت در دنیا وجود دارد، اظهار داشت: یکی از این شاخص ها استاندارد مرده زایی است. یعنی مادری که در دوران بارداری از مراقبت لازم و ضروری برخوردار نبوده و نوزادی مرده به دنیا آورده است. این استاندارد در دنیا ۱ درصد ثبت شده ولی این رقم در بیمارستان کیش ۱۵ صد هزارم است. زیرا با مراقبت های ویژه دوران بارداری، ترویج زایمان طبیعی و در آغوش گرفتن نوزاد توسط مادر بلافاصله پس از تولد این آمار کاهش یافته است. همچنین میزان مرگ و میر نوزادان در دنیا ۵ درصد است ولی در کیش حدود ۷ دهم درصد است .

دکتر خلخالی با بیان اینکه بحث سلامت به چند عامل از جمله زیر ساخت ها، تجهیزات، فضاها، امکانات و نیروی انسانی متبحر و دلسوز بستگی دارد، عنوان کرد: ما در بیمارستان کیش در تلاش هستیم که بتوانیم بهترین و مطلوب ترین خدمات درمانی را به مراجعه کنندگان خود ارائه دهیم و شرایط بیماران و همراهان آنان را درک کنیم تا از دغدغه مراجعان خود بکاهیم. امکانات بیمارستان کیش فقط برای جمعیت ۳۷ هزار نفری کیش نیست. این امکانات می تواند به بیش از ۳۰۰ هزار نفر خدمات رسانی کند. ما بحث گردشگری سلامت را در این بیمارستان راه اندازی کردیم. وقتی این امکانات در این بیمارستان فراهم شده، باید با ادبیات انسانی، اسلامی و اخلاقی با مشکلات مراجعه کنندگان برخورد کنیم.

وی در خصوص اقدامات آتی بیمارستان کیش اعلام کرد: به زودی بیمارستان کوچک زنان در بیمارستان کیش راه اندازی می شود که این بیمارستان دارای ورودی مجزا است و ورود آقایان به این بیمارستان ممنوع است. در این بیمارستان زایمان فیزیولوژیک، زایمان بدون درد، زایمان در آب و در صورت لزوم طبق استاندارد های جهانی حضور پدر نوزاد هنگام زایمان فراهم می شود.

دکتر خلخالیدر ادامه در خصوص تجهیز امکانات بیمارستان کیش گفت: به زودی دستگاه رادیولوژی جدید دیجیتال در بیمارستان کیش مستقر می شود. همچنین دستگاه سی تی اسکن ۶۴ اسلایس با ۴ برابر قدرت در تهیه عکس های دقیق از مشکلات بیماران نصب می شود. این دستگاه امکان سی تی اسکن و آنژیو قلب را داراست.

وی در ادامه افزود: خرید دومین دستگاه آندوسکوپی با ۳۰۰ میلیون تومان هزینه در هفته گذشته و دستگاه آندوسکوپی اطفال زیر ۶ سال، تجهیز دستگاه کلونوسکوپی با امکانات ویژه، بهینه و بروز سازی دستگاه لاپاروسکوپی از دیگر اقداماتی است که در حال انجام است.

رییس بیمارستان کیش در خصوص هزینه تجهیزات خریداری شده در طول ۴ سال گذشته برای بیمارستان کیش گفت: در سال ۹۲ به میزان ۱۶ میلیارد ریال برای خرید ۸۰۱ قلم تجهیزات، در سال ۹۳ برای خرید ۷۲۶ قلم به میزان ۴۷ میلیارد ریال، در سال ۹۴ برای خرید ۳۴۳ قلم به میزان ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ هزار ریال، در سال ۹۵ برای خرید ۳۴۳ قلم ۱۱ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال و در ۵ ماهه نخست سال ۹۶ برای خرید ۱۳۵ قلم تجهیزات به میزان ۲ میلیارد و ۲۸۰ میلیون ریال هزینه کردیم که مجموعا در این ۴ سال ۱۰ میلیارد تومان برای خرید امکانات و تجهیزات بیمارستانی و درمانی با بهترین کیفیت از برترین برندها هزینه شده است.

وی در ادامه گفت: برای خدمات رسانی بهتر از پزشکان مطرح و بنام کشور دعوت شده تا از دغدغه های کیشوندان کاسته شود.

همچنین دکتر خلخالی در این برنامه به سوالات مخاطبان در خصوص بخش نوزادان کیش، پزشک خانواده، کارت الکترونیک سلامت، ساعت دقیق حضور پزشکان در کلینیک های بیمارستان، هزینه تزریقات، تخفیف به افراد زیر نظر بهزیستی و اشتباهات پزشکی پاسخ داد.

وی در پایان از تمام همکاران خود در بیمارستان و مراکز درمانی کیش خواست تا با نگاه ویژه به بیمار و همراهان آنان خدمات رسانی کنند.

شایان ذکر است، کیشوندان می توانند با ارسال پیامک به شماره ۳۰۰۰۰۷۶۵ و یا با تماس با شماره تلفن

۴۴۴۲۲۲۵۲ به برنامه رادیویی امروز کیش با ارائه نظرها، پیشنهادها و یا انتقادهای خود مسئولان جزیره کیش را رفع نواقص و کاستی ها یاری کنند.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=6490
تبلیغات بنری تلگرام

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.