• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
4

پیشرفت عملیات حفاری چاه‌های میدان کیش به ۸۵ درصد رسید

  • کد خبر : 4638
  • 25 اردیبهشت 1396 - 9:59

پیشرفت عملیات حفاری چاههای گازی میدان کیش به ۸۴.۷۴ درصد رسید و روند عملیات حفاری و تعمیر چاهها مورد بررسی کارشناسان قرار گرفت.

به گزارش کیشوند نیوز و به نقل از معاونت منابع هیدروکربوری برنامه ریزی تلفیقی وزارت نفت، کارشناسان حفاری این معاونت به منظور بررسی روند پیشرفت عملیات حفاری در میدان گازی کیش و انجام عملیات پس‌آویز رشته آستری، از چاه‌های میدان گازی کیش بازدید کردند.

در این بازدید که با همراهی ناظران عالی شرکت مهندسی نفت کیش به عنوان مشاور مجری طرح (شرکت مهندسی و توسعه نفت) انجام شد، روند عملیات تعمیر و حفاری چاه‌های این میدان گازی و همچنین مشکلات موجود در پروژه شامل عدم تهیه و تأمین به‌موقع کالای مورد نیاز پروژه، مسائل زیست‌محیطی و کنترل پسماند و زباله‌های ناشی از عملیات حفاری در فاز حفاری طرح توسعه میدان گازی کیش بررسی شد.

در ادامه، عملیات پس‌آویز رشته آستری چاه KISH-A۰۰۴ با نظارت کارشناسان حفاری معاونت بررسی طرح‌های منابع هیدروکربوری انجام شد. این عملیات شامل ادامه دادن رشته آستری تا سطح است که در شرایط عدم موفقیت آزمایش آستری حتی پس از تزریق سیمان (Top Job) و آسیب دیدگی یا مچالگی لوله جدار تولیدی، انجام می پذیرد.

میدان گازی کیش در خلیج‌فارس و در فاصله ۶٠ کیلومتری شرق جزیره لاوان قرار دارد. مخازن گازی کنگان و دالان این میدان در اعماق ۵٠٠٠-۳۲٠٠ متری واقع شده و طرح توسعه آن بر مبنای توسعه دو کلاستر A و B توسط شرکت مهندسی و توسعه نفت برنامه‌ریزی شده است. همچنین عملیات حفاری چاه‌های این میدان به شرکت ملی حفاری ایران واگذار شده که با دو دستگاه حفاری ۶۹ و ۶۱ فتح، تکمیل چاه‌های این میدان را در دستور کار دارد.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=4638
تبلیغات بنری تلگرام

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.