• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
1

تبلیغات سارینا کیش غیرقانونی است / آماری از زمین‌خواری در مناطق آزاد نداریم

  • کد خبر : 4449
  • 11 اردیبهشت 1396 - 16:15
تبلیغات سارینا کیش غیرقانونی است / آماری از زمین‌خواری در مناطق آزاد نداریم

نماینده تام‌الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی با اعلام این‌که آماری از میزان زمین‌خواری در مناطق آزاد نداریم، گفت: سارینا کیش از وزارت راه و شهرسازی مجوز ندارد و تبلیغات این شرکت غیرقانونی است.

به گزارش کیشوند نیوز و به نقل از تسنیم، حسین معصوم در نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که مشخص است چه میزان زمین‌خواری در مناطق آزاد صورت گرفته است؟،‌ اظهار کرد:‌ آماری در این زمینه نداریم.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا آمار ندارید، افزود: مناطق آزاد معتقد هستند که با قانون و مدیریت خاصی اداره می‌شوند، به همین دلیل دستگاه‌های ما آنجا خیلی حضور ندارند.

وی ادامه داد: مناطق آزاد معتقدند که اینجا (منطقه‌های آزاد) را مدیریت می‌کنند و اگر مورد اتفاق بیافتد حتما می‌رویم شکایت می‌کنیم.

وی بیان کرد:‌ در حوزه قانون پیش فروش ساختمان نیز معتقدم که باید در کل ایران به اجرا در بیاید و مناطق آزاد صحبت داشته‌ایم.

نماینده تام‌الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال اظهار کرد: دستگاه‌ها یک نمایندگی را به مناطق آزاد می‌دهند تا از یک مدیریت یکپارچه بهره‌مند شوند. طبیعتا با بررسی‌های که داشته‌ایم می‌گویند ما این کار را انجام دادیم.

معصوم از برگزاری جلساتی با دادگستری در خصوص مواردی در قشم خبر داد و گفت: خود مناطق آزاد باید موضوع زمین خواری را درست دنبال کنند.

وی همچنین با بیان این‌که شرکت سارینا کیش مجوزی برای تبلیغات ندارد، افزود: تبلیغات این شرکت در حوزه پیش‌فروش ساختمان غیرقانونی است.

نماینده تام الاختیار  آخوندی در ابتدای این نشست به ارائه آمار سال ۹۵ پرداخت و گفت: سال گذشته ارزش اراضی اعاده شده ۹۷ هزار میلیارد تومان بوده که از این میزان تهران با ۱۰ هزار میلیارد تومان بیشترین سهم را داشته است.

معصوم با بیان این‌که طی نوروز امسال در ۸ استان زمین‌خواری نداشته‌ایم، افزود:‌ یکی از مواردی که دغدغه وزارت راه است جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در سواحل کشور است، در این زمینه سال گذشته مجتمع آموزشی سازمان بنادر و دریانوردی در کلاراباد مازندران در راستای رفع تصرف، تخریب شد.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=4449
تبلیغات بنری تلگرام

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.