• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
4

آغاز طرح وارنیش فلوراید در مدارس ابتدایی کیش

  • کد خبر : 4421
  • 10 اردیبهشت 1396 - 11:13
آغاز طرح وارنیش فلوراید در مدارس ابتدایی کیش

در راستای طرح‌ اداره سلامت دهان و دندان طرح پیشگیری از پوسیدگی دندان کودکان زیر ۱۲ سال همزمان با سراسر کشور در کیش آغاز شده است.

به گزارش کیشوند نیوز از روابط عمومی مرکز توسعه سلامت کیش، دکتر رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش، با بیان اینکه این طرح با هماهنگی اداره آموزش و پرورش انجام می شود، افزود: در اجرای این طرح ابتدا آموزش‌های لازم توسط مربیان بهداشت در مدارس به دانش‌آموزان ارائه می‌شود و پس از مسواک زدن جهت انجام عمل وارنیش فلوراید آماده می‌شوند که این کار توسط تیم مرکز توسعه سلامت به صورت رایگان انجام می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: انجام طرح‌های پیشگیری از پوسیدگی دندان در کودکان ۱۲-  ۶ سال از اهداف بلند مدت اداره سلامت دهان و دندان است که در مدارس ابتدایی اجرا می‌شود که مرحله اول این طرح از ۲۴ آبان به مدت یک ماه در تمام مدارس ابتدایی کیش اجرا شدو مرحله دوم نیز از نهم اردیبهشت ماه ۹۶ آغاز شده است.
 رضانیا افزود: استفاده از وارنیش فلوراید روش راحت و قابل قبولی است که نیاز به تجهیزات دندانپزشکی ندارد. اعزام دندانپزشک وکارشناس به مدارس و آموزش اصول اولیه بهداشت دهان و دندان در راستای جلوگیری از بیماریهای دهان و دندان است.
دکتر رضانیا ضمن اشاره به اهمیت رعایت بهداشت دهان و دندان،گفت: پوسیدگی دندان یک بیماری  مربوط به فعالیت میکروبهای محیط دهان است که می‌تواند از یک دندان به دندان دیگر انتقال یابد.
 وی با بیان اینکه به علت غفلت در رعایت بهداشت دهان و دندان و نگهداری دندانها منجر به  پوسیدگی دندان میشود، تصریح کرد: با انجام اقدامات آموزشی و اطلاع رسانی مناسب، زمینه خود مراقبتی در خصوص دهان و دندان در جامعه نهادینه می شود.
لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=4421
تبلیغات بنری تلگرام

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.