• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
5

گزارش عملکرد ۹ ماهه مدیریت شهرسازی در توسعه فضای سبز کیش

  • کد خبر : 3061
  • 16 بهمن 1395 - 15:33

در حال حاضر سرانه فضای سبز در جزیره کیش برای هر نفر ۱۷۰ متر مربع و سرانه جهانی فضای سبز برای هر نفر ۲۰ تا ۲۵ متر مربع عنوان شده است.

به گزارش کیشوندنیوز و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در نه ماهه نخست سال ۹۵ اقدامات گسترده ای در توسعه فضای سبز جزیره کیش اعم از خاکریزی، بهسازی و آماده سازی، تهیه و کاشت گل های فصلی انجام شده است.

بنابر این گزارش، مساحت کل فضای سبز جزیره ۵۱۱ هکتار است و ۵۲ هکتار نیز مساحت چمن کاری و ۱۸ هکتار گیاهان پوششی است.

برای آبیاری این مساحت از فضای سبز طی نه ماه نخست سال، ۲ میلیون و ۳۴۴ هزار و ۷۵ متر مکعب  از پسآب تصفیه خانه ای و ۶۳۶ هزار و ۷۰۸ متر مکعب نیز از آب شیرین استفاده شده است. همچنین بدین منظور از چاه های کیش نیز ۱۱۰ هزار و ۷۰۰ متر مکعب آب استحصال شده است.

 از ابتدای سال تا پایان آذر ماه، در مجموع ۷ هزار و ۵۱۸ اصله درخت نخل، باگونیا و تابیبویا، ۱۷ هزار و ۵۳۸ اصله درختچه از قبیل گل کاغذی، ختمی، جاتروفا، تویتیا و لگنوم، ۵ هزار و ۲۷۵ متر پرچین، ۷۲۱ هزار و ۷۹۰ بوته گل فصلی شامل گل های اطلسی، آفتابگردان زینتی، آهار، جعفری، ختمی، دیجیتالیس، ستاره ای، شمعدانی و کالانکوآ و ۱۰ هزار و ۸۹۴ متر مربع گیاهان پوششی از جمله آلترنانترا، پاپیتال، پورتولاکاریا و ودلیا در پارک های ساحلی و داخل شهر، فضاهای عمومی، محوطه موزه و نماد کیش و بلوار هور کاشته شده است.

در همین مدت، ۷ هزار و ۴۷ متر مربع چمن کاری به پوشش تبدیل شده و ۸۱۱ هزار متر مربع سمپاشی آفات گیاهی انجام شده است. هرس کاری درخت و چمن، علف کشی، کوددهی، دفع آفات، آبیاری و گلکاری جهت نگهداری فضای سبز کیش توسط کارگران انجام می شود.

لازم به ذکر است، در حال حاضر سرانه فضای سبز در جزیره کیش برای هر نفر ۱۷۰ متر مربع و سرانه جهانی فضای سبز برای هر نفر ۲۰ تا ۲۵ متر مربع عنوان شده است.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=3061
تبلیغات بنری تلگرام

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.