• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
2

برخوردجدی با رانندگان و افزایش جرایمه ها با تایید شورای ترافیک

  • کد خبر : 2967
  • 10 بهمن 1395 - 18:44

رئیس پلیس راهور کیش رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در کیش را فرهنگ خوب و از افتخارات این جزیره دانست و گفت:برای جلوگیری از خدشه دارشدن این فرهنگ طرح برخورد با رانندگان متخلف به صورت جدی در حال اجرا شدن است .

به گزارش کیشوندنیوز و به نقل از ایرنا ، سرگرد رضا سخایی در نشست خبری  نداشتن چراغ قرمز، بوق نزدن، رانندگی با سرعت مطمئن و رعایت مقررات راهنمایی رانندگی از سوی شهروندان را از شاخص های خوب و افتخارات جزیره کیش عنوان کرد و گفت : این شاخصه ها نشانگر فرهنگ خوب ترافیک و رانندگی در این جزیره است و بسیاری از گردشگران در سفر به کیش از زیبایی این فرهنگ سخن می گویند.
سرگرد سخایی تصریح کرد : با توجه به افزایش خودرو در جزیره و سفر گردشگران با خودرو و حجم مسافر و به منظور رعایت هر چه بیشتر قوانین راهنمایی رانندگی طرح برخورد با متخلفان رانندگی در کیش از چند روز گذشته آغاز شده است .
وی به برخورد قاطعانه پلیس راهوار با افرادی که حق تقدم عابران و خودروها به ویژه در میدان ها را رعایت نمی کنند اشاره کرد و افزود: سبقت غیر مجاز ،استفاده از تلفن همراه ، سرعت غیرمجاز ، بوق زدن و نداشتن بیمه شخص ثالث از مواردی است که پلیس راهوار با آنان برخورد جدی می کند.
این مسئول در پلیس راهور کیش تصریح کرد : برخورد جدی با رانندگان خودروهای اجاره ای (رنت) و رفتارهای حادثه ساز از سوی رانندگان آنها از دیگر موضوعات در دستور کار پلیس است ، در صورت تخلف خودروها توقیف و به پارکینگ منتقل خواهند شد.
وی به برخی حوادث ناگوار پیش آمده درکیش اشاره کرد و گفت: کیشوندان و مسافران همانگونه که از قبل به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام می گذاشتند در آینده نیز باید این رفتار را تقویت تا بتوانند فرهنگ زیبای منحصر به فرد در این زمینه را به دیگر دوستان و مسافران منتقل کنند.
سرگرد سخایی با یاد اوری اینکه طرح برخورد با رانندگان متخلف از روز پنج شنبه هفتم بهمن ماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد افزود : از زمان اجرای طرح تا کنون خودرو ۱۵ راننده متخلف توقیف و با رانندگان ۲۰۰ خودرو نیز برخورد شده است.
وی در پاسخ به این سئوال ایرنا که برای بازدارندگی و جلوگیری از حوادث رانندگی مشکل ساز چه طرحی پیش روی دارید گفت : برای بروز هر گونه مشکل و رفتارهای پرخطر و حادثه ساز با تائید شورای ترافیک مبلغ برخی جریمه های رانندگی افزایش خواهد یافت.
جزیره کیش با وسعت حدود ۹۱ کیلومتر مربع در ۱۸ کیلومتری سرزمین اصلی در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=2967
تبلیغات بنری تلگرام

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.