• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
3

بیش از ۴۵۰۰ دانش آموز از خدمات فلوراید تراپی در کیش بهره مند شدند

  • کد خبر : 2799
  • 02 بهمن 1395 - 13:50
بیش از ۴۵۰۰ دانش آموز از خدمات فلوراید تراپی در کیش بهره مند شدند

رئیس مرکز توسعه و سلامت کیش گفت :۷۶۱ دانش آموز پایه چهارم ابتدایی سنجش سلامت و چهار هزار و ۵۹۰ دانش آموز از خدمات فلوراید تراپی به صورت رایگان بهره مند شدند.

به گزارش کیشوند نیوز، دکتر رضانیا رئیس مرکز توسعه و سلامت کیش گفت: این طرح با هدف سنجش سلامت دانش آموزان پایه چهارم و ارتقاء سطح سلامت آنها با همکاری اداره آموزش و پرورش کیش انجام شد.
رضانیا بیان کرد :در این طرح دانش آموزان پایه ی چهارم، پایش رشد شامل قد، وزن، سنجش توده بدنی، کنترل واکسیناسیون و معاینات پزشکی شدند
وی اضافه کرد: دانش آموزان پس از بررسی های انجام شده و تشکیل پرونده در صورت نیاز جهت معاینات پزشکی به مراکز سلامت ارجاع داده شد.
در بخش دیگری از این خبر دکتر رضانیا گفت: تعداد ۴۵۹۰دانش آموز از خدمات رایگان فلوراید تراپی استفاده کردند استفاده از وارنیش فلوراید روش راحت و قابل قبولی است که نیاز به تجهیزات دندانپزشکی ندارد. وی افزود: اعزام دندانپزشک وکارشناس به مدارس،و آموزش اصول اولیه بهداشت دهان و دندان در راستای جلوگیری از بیماریهای دهان و دندان است.
 وی با بیان اینکه به علت غفلت در رعایت بهداشت دهان و دندان و نگهداری دندانها، منجر به، پوسیدگی دندان میشود، تصریح کرد ” با انجام اقدامات آموزشی و اطلاع رسانی مناسب، زمینه خودمراقبتی در خصوص دهان و دندان را در جامعه نهادینه نماییم.
لازم به ذکر است طرح وارنیش فلوراید در مدارس از جمله بسته های خدمتی طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت است که در جزیره کیش همزمان با سایر نقاط کشور به اجرا در می آید
لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=2799
تبلیغات بنری تلگرام

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.