• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
1

مادری که به یاد دو فرزندش در کیش مدرسه خیریه می‌سازد

  • کد خبر : 26841
  • 25 دی 1401 - 16:07
مادری که به یاد دو فرزندش در کیش مدرسه خیریه می‌سازد

آیین کلنگ زنی مدرسه ای که به نیت عرفان و هدی ساخته می شود، همزمان با مدرسه‌ای دیگر که بانی آن عباس احمدی است در فاز هفت شهرک صدف این جزیره به زمین زده شد.

به گزارش کیشوندنیوز به نقل از ایرنا، ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ همزمان با اولین روز ماه محرم، “هدی” دختر ۲۲ ساله حمیرا جهان خواه به علت ایست قلبی جان خود را از دست می دهد و چهل روز بعد این مادر دل سوخته شب هنگام با فوت عرفان پسر ۲۴ ساله خود به علت پارگی آپاندیس داغی دیگر می‌بیند.

این مادر دلسوخته همان موقع بزرگی قلب خود را با اهدای اعضای بدن پسرش، به رخ کوچکی دنیای گردون می کشد که جز داغ دل یادگاری برایش نداشته و با اولین بخشندگی او ، یکی از رزمندگان کربلای چهار و یکی از مدافعان حرم روشنایی چشم هایشان را باردیگر از عرفان هدیه می گیرند و همچنین اهدای مغز استخوان و دریچه قلب این دلبند زندگی دوباره به ۲ تن دیگر می بخشد.

با تصمیم این بانوی دلسوخته و با حمایت همسرش سیدرضا خاتمی ، همزمان با روز مادر نقاشی شدن این قاب نصیب فاز هفت شهرک صدف جزیره کیش در دل خلیج همیشه فارس شد تا قدمی بزرگ برای رفع یکی از بزرگترین نیازهای این خاکپاره برداشته شود.

آیین کلنگ زنی مدرسه ای که به نیت عرفان و هدی ساخته می شود، عصر روز جمعه همزمان با مدرسه ای دیگر که بانی آن عباس احمدی است در فاز هفت شهرک صدف این جزیره به زمین زده شد و “جهان خواه”، در آیین آغاز عملیات اجرایی این مدارس اظهار کرد: شاید در کنارم نیستند اما می خواهم یاد و نامشان همیشگی باشد.

این مادر که صدایش می لرزید و قطرات اشک خجالت زده از گونه هایش به زمین می چکید ادامه داد: امید وارم این مدرسه کارکوچکی برای شادی کودکان سرزمینم باشد.

عباس احمدی دیگر خیر مدرسه ساز جزیره کیش نیز در این آیین گفت: خوشحال هستم که امروز بهانه ای شد تا خدمتی هرچند کوچک برای آینده سازان کشورم و ارتقای رشد و پرورش آنان را آغاز کنم.

وی با بیان اینکه ساخت این مدرسه با پیشنهاد معاونت های فرهنگی، اجتماعی و عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش ارایه شد افزود: امیدواریم در این مسیر این سازمان همانند امروز حمایت های خود را تا هنگام بهره برداری از این مدارس از ما داشته باشد.

مدیر عمران شهری سازمان منطقه آزاد کیش نیز با بیان اینکه این جزیره اکنون به لحاظ سرانه های فضای آموزشی نسبت به سطح کشور میانگین پایینی دارد افزود: هم اکنون کیش دارای چهار متر مربع برای هر دانش اموز فضای کلاسی بوده که حدود ۱.۲ متر مربع از میانگین ۵.۲ کشور و ۱.۷ متر مربع از میانگین ۵.۷ هرمزگان کمتر است.

امین صفایی افزود: برای جبران این کاستی ساخت ۱۰ باب مدرسه تا پایان سال ۱۴۰۵ در دستور کار قرار گرفته که هم اکنون پنج باب آن با ۶۷ کلاس درس و با ۹ هزار و ۳۰۰ متر مربع در حال احداث است.

وی در خصوص ۲ مدرسه خیر ساز نیز گفت: زمین آنها از سوی سازمان منطقه آزاد کیش تامین شده و هر کدام از خیران حدود ۵۰۰ میلیارد ریال برای اجرای عملیات عمرانی و بهره برداری هر کدام از این مدارس هزینه خواهند کرد.

صفایی افزود: هر کدام از این مدارس ۱۲ کلاسه در ۲ طبقه با ۲ هزار و ۴۰۰ متر مربع زیر بنا در زمینی به مساحت چهار هزار و ۳۳ متر مربع احداث می شوند که یک هزار متر مربع فضای ورزشی و ۵۰۰ متر مربع آزمایشگاه، کتابخانه و نمازخانه در آنها تعبیه شده است.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=26841

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. با عرض سلام خدمت شما خیرین محترم ومادر دلسوز عرفان وهدی .خداروحشان شاد کند .من الان ۵سال هست شوهرم درکیش هست پسر دوساله دارم هنوز درست پدر نمیشناسد پول نداریم خانه بگیریم دوتامون هم مدرک دیپلم داریم توراخدا شما برای مدرسه مستخدم نمیخواین بگیرین ؟

  2. فردا مدرسه بازه ؟