• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
2

اعلام آمادگی جزیره کیش جهت همکاری با سازمان هلال احمر در اجرای طرح ها

  • کد خبر : 2488
  • 12 دی 1395 - 19:46
اعلام آمادگی جزیره کیش جهت همکاری با سازمان هلال احمر در اجرای طرح ها

رئیس جمعیت هلال احمر کشور از امداد رسانی در سوانح و حوادث به عنوان بخشی از وظایف این سازمان یاد کرد و افزود: این سازمان با ایجاد زیر ساخت برای مردم تلاش می کند زمینه افزایش مشارکت های مردمی را مهیا سازد

به گزارش کیشوندنیوز و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، این همایش یکشنبه ۱۲ دی  با حضور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، امام جمعه کیش، نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور، اعضای شورای عالی، مدیران ستادی، رؤسا  و مدیران عامل جمعیت هلال احمر استان های سراسر کشور در مرکز همایش های بین المللی کیش آغاز به کار کرد.

در این همایش علی اصغر مونسان ضمن قدردانی و تشکر از زحمات جمعیت هلال احمر، این سازمان را شایسته مفاهیم زیبای انسان دوستی دانست و گفت: فعالیت این سازمان سراسر خیر است و در بین بد خلقی های دنیای امروز، سازمان جمعیت هلال احمر با اخلاق مداری الگوی زیبایی از یاری رسانی به هم نوع است.

وی انسانیت، کرامت، از خود گذشتگی و ایثار را از صفات متبلور جمعیت هلال احمر خواند و افزود: این سازمان، دین، مرز، مذهب و جنسیت نمی شناسد و این برای کارکنان این سازمان خیر و برکت به همراه دارد.

مونسان با اشاره به رویداد ها و فجایعی که در یمن، سوریه و عراق اتفاق افتاده، گفت: در حالی که دنیا سکوت کرده در این کشورها شاهد بدترین رفتارها با انسانیت هستیم و تنها دیدن نشان جمعیت هلال احمر در این اتفاقات بد و نا خوشایند باعث آرامش و دلگرمی برای آسیب دیدگان این مناطق است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه امدادگران جمعیت هلال احمر به صورت داوطلبانه در صحنه خدمت رسانی حضور دارند، خاطر نشان ساخت: خدمت در این سازمان موجب برکت و افتخار است. امیدوارم جمعیت هلال احمر ایران بر مبنای دین مبین اسلام حرکت کند و همچون گذشته با موفقیت در مسیر امداد و خدمات رسانی پیش رود.

وی در پایان ضمن اشاره به اینکه یکی از مأموریت های کیش، پایلوت شدن برای اجرای طرح ها است، در خصوص همکاری مستمر و حمایت از سازمان هلال احمر اعلام آمادگی کرد تا در این زمینه نیز جزیره کیش یک الگوی شهری نمونه و امن برای کشور باشد.

همچنین در این مراسم، دکتر سید امیر محسن ضیایی استر آبادی رئیس سازمان جمعیت هلال احمر کشور ضمن تقدیر از مدیرعامل و مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش برای برگزاری این همایش به میزبانی کیش گفت: برنامه این همایش تهیه و تدوین برنامه پنج ساله هلال احمر از سال ۹۶ به بعد است.

وی چشم انداز برنامه های جمعیت هلال احمر را ایجاد جامعه ای امن با توسعه فعالیت های بشر دوستانه دانست و گفت: این سازمان توانایی دارد با کمک مسئولان کیش، نمونه ای از جامعه امن، مقاوم، مدرن و توسعه یافته براساس ارزش های انسانی و اسلامی را محقق سازد و این همایش و هم اندیشی می تواند نقطه ای برای شروع این همکاری باشد.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور از امداد رسانی در سوانح و حوادث  به عنوان بخشی از وظایف این سازمان یاد کرد و افزود: این سازمان  با ایجاد زیر ساخت برای مردم تلاش می کند زمینه افزایش  مشارکت های مردمی را مهیا سازد.

به گفته وی در سازمان های توسعه یافته، همکاری با جمعیت هلال احمر بیشتر است. ما می توانیم همکاری مشترک با سازمان منطقه آزاد کیش را پایه گذاری و در حوزه اجرا مسایل و مخاطراتی که این منطقه را  تهدید می کند شناسایی کنیم.

وی با اشاره به اینکه کیش الگویی مناسب برای تاب آوری و امنیت است، خاطر نشان ساخت: تمامی زیر ساخت های مورد نیاز در کیش فراهم و برای آینده برنامه ریزی شده است.

 دکتر ضیایی با بیان اینکه ملاحظات انسانی و بشر دوستانه در توسعه نقش مهمی ایفا می کند، گفت: در این حوزه ریشه مشکلات این است که به توسعه انسانی نگاه کافی نشده است. شهر ها رشد کرده اند و در پی آن حاشیه نشینی به وجود آمده است که این می تواند آسیب هایی را به توسعه وارد کند. اگر جامعه ای بدون نگاه به توسعه انسانی ترقی و رشد کرده، توسعه آن ناپایدار بوده و شرایط تهدید کننده ای برای آنها ایجاد شده است.

وی توجه به محیط زیست را به عنوان بخشی دیگر از وظایف جمعیت هلال احمر دانست و گفت: برای توسعه باید سبک و روشی در حوزه محیط زیست ایجاد شود و به صورت فرهنگی استاندارد در ذهن مردم نقش ببندد.

رئیس سازمان جمعیت هلال احمر در پایان افزود:  جزیره کیش یکی از مراکز مهم گردشگری در ایران و آسیا است که می تواند تبدیل به شهری نمونه و توسعه یافته بین سایر شهر های کشور و جهان شود.

همچنین در این مراسم حجت الاسلام عبدالحسین معزی نماینده ولی فقیه در سازمان جمعیت هلال احمر، حجت الاسلام و المسلمین علیدادی امام جمعه کیش و دکتر آسوبار رئیس جمعیت هلال احمر کیش از زحمات شبانه روزی این سازمان و از حمایت های بی دریغ مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش تشکر و قدردانی کردند.

گفتنی است در این مراسم از سوی جمعیت هلال احمر کشور از همکاری و حمایت علی اصغر مونسان مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش و حجت الاسلام و المسلمین علیدادی قدردانی شد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در پایان این مراسم از تلاشهای رئیس سازمان جمعیت هلال احمر تقدیر کرد.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=2488
تبلیغات بنری تلگرام

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.