• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
3

اومیکرون هم به کیش رسید

  • کد خبر : 23965
  • 18 دی 1400 - 10:34
اومیکرون هم به کیش رسید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی هرمزگان گفت: با شناسایی بیمار مبتلا ، پای اومیکرون به جزیره کیش باز شد.

به گزارش کیشوندنیوز، فاطمه نوروزیان روز شنبه با اعلام این خبر به رسانه ها اظهار داشت: هم اکنون در تمام شهرستان های استان هرمزگان مبتلایانی از این سویه شناسایی شده و جزیره کیش آخرین نقطه ای بود که در بین مبتلایان کرونای آن سویه اومیکرون مشاهده شد.

وی با اشاره به اینکه با توجه سرعت سرایت این سویه توصیه بر این است که مردم با توجه جدی به رعایت پروتکل های بهداشتی مانع از شیوع بیشتر این ویروس شوند اضافه کرد: مطالعات سازمان بهداشت جهانی نیز نشان می دهد که موارد بستری سویه اومیکرون در حال رشد است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی هرمزگان یادآور شد: با وجود هشدارهای مداوم اغلب مردم تصور می کنند تزریق دُزهای دوم و سوم واکسن کرونا باعث افزایش ایمنی بدن آنها می شود و با همین تفکر دچار عادی انگاری رعایت پروتکل های بهداشتی شده اند.

وی افزود: این عادی انگاری باعث رعایت پروتکل های بهداشتی و در نتیجه در برخی روزها منجر به افزایش شیوع ویروس کرونا و سویه های مختلف آن می شود.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=23965
تبلیغات بنری تلگرام

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.