• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
2

به ازای هر چهار کیشوند، پنج کتاب در کتابخانه‌ها و فرهنگسراهای جزیره کیش موجود است

  • کد خبر : 2367
  • 05 دی 1395 - 19:53
به ازای هر چهار کیشوند، پنج کتاب در کتابخانه‌ها و فرهنگسراهای جزیره کیش موجود است

رضوانی: بیش از ۴۲ هزار جلد کتاب در کتابخانه های کیش موجود است و سرانه کتاب در کیش برای هر کیشوند بالغ بر یک ودو دهم جلد است.

به گزارش کیشوند نیوز و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، ابراهیم رضوانی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش سرانه کتاب در کیش برای هر کیشوند را بالغ بر یک و دو دهم جلد کتاب خواند و در این باره گفت: با توجه به اینکه جمعیت جزیره کیش بالغ بر ۳۶ هزار نفر است، در این بخش ۶ فرهنگسرا و کتابخانه با  ۴۲ هزار و ۸۸۱ جلد کتاب در کیش فعال هستند که نشانگر سرانه ۱/۲ جلد کتاب برای هر فرد است.

وی از خرید بیش از ۲ هزار کتاب در سال جاری خبر داد و افزود: مساله کتاب در کیش یکی از مهمترین عناوینی است که به آن پرداخته شده لذا ما هر ساله در راستای افزایش سطح علمی جزیره خرید کتاب را در برنامه های خود داریم بر همین اساس در سال جاری نیز  بالغ بر ۲ هزار و ۴۴۶ جلد کتاب در حوزه های مختلف و در ۱ هزار و ۱۰۶ عنوان، کتاب خریداری شده است.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: کیش دارای ۶ مرکز فرهنگی است با مساحتی بالغ بر ۳۴۷۰ متر است که  ۵۰۹ متر آن مربوط به فضای مطالعه است.

رضوانی افزود:  کیش دارای ۷ سالن مطالعه و ۲۵ فضای آموزشی در ۶ فرهنگسرای موجود است که توسط قشر دانش آموز و دانشجو بیشتر مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی از افزایش تعداد اعضای کتابخانه های کیش طی سال جاری خبر داد و گفت: اعضای کتابخانه های کیش در سال ۹۴ بالغ بر ۱۳۹۱ نفر بوده که امسال ۵۵۲ عضو به آن افزوده شده است.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: بیشترین کتاب موجود در کیش مربوط به حوزه ادبیات است که ۲۵ درصد از آمار را شامل می شود.

رضوانی در پایان از برگزاری ۸۰ دوره آموزشی در فرهنگسراها خبر داد و گفت: در فرهنگسراها بالغ بر ۸۰ دوره آموزشی در حوزه های دینی، مذهبی، هنری، رایانه، موسیقی و زبان انگلیسی در حال برگزاری است.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=2367
تبلیغات بنری تلگرام

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.