• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
5

افزایش ۲۳ درصدی جمعیت مسافران تفریحی دریایی در بندر کیش

  • کد خبر : 222
  • 19 مهر 1394 - 23:01
افزایش ۲۳ درصدی جمعیت مسافران تفریحی دریایی در بندر کیش

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از تخلیه و بارگیری بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در تنها بندر جزیره مرجانی خلیج فارس در نیمه نخست سال ۹۴ خبر داد. ‘محمد جهانشاهی نسب ‘ یکشنبه با تشریح عملکرد بندر تجاری کیش در بخش های کالا و مسافر در […]

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از تخلیه و بارگیری بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در تنها بندر جزیره مرجانی خلیج فارس در نیمه نخست سال ۹۴ خبر داد.

‘محمد جهانشاهی نسب ‘ یکشنبه با تشریح عملکرد بندر تجاری کیش در بخش های کالا و مسافر در شش ماهه سال ۹۴ گفت: طی مدت یادشده، در مجموع یک میلیون و ۲۳۳ هزار و ۳۸۰ تن انواع کالا در جزیره کیش تخلیه و بارگیری شد که از این میزان، یک میلیون و۷۵ هزار و ۵۱ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۱۵۸ هزار و ۳۲۹ تن آن به کالاهای نفتی اختصاص دارد.

صادرات دو هزار و ۳۰۰ تن کالای غیرنفتی از بندر کیش
وی سهم عملیات مربوط به صادرات و واردات کالای غیرنفتی در این بنادر را بیش از۴۸ هزار تن عنوان کرد و افزود: از این میزان،نزدیک به ۴۵ هزار تن مربوط به فعالیت های واردات و حدود سه هزار تن نیز به صادرات این کالاها اختصاص یافته است.
مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش حجم عملیات کابوتاژ کالاهای غیرنفتی در این بندر از ابتدای سال جاری تاکنون را یک میلیون و ۲۷ هزار تن اعلام کرد.

جابجایی حدود ۲۵۰هزار نفر مسافر دریایی در جزیره مرجانی
جهانشاهی با اعلام اینکه این منطقه جغرافیایی زیبا به عنوان یکی از جزایر دارای جاذبه های متنوع گردشگری دریایی و تجاری هر ساله پذیرای خیل عظیمی از مسافران دریایی از اقصی نقاط ایران است، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، در مجموع ۲۴۶ هزار و ۲۶۵ نفر مسافر در این جزیره جابجا شدند.

افزایش ۲۳ درصدی جمعیت مسافران تفریحی دریایی
وی بیان کرد: طی سال جاری، ۱۵۷ هزار و ۶۲۸ نفر مسافر و گردشگر به وسیله شناورهای تفریحی از طریق بندرگاه این جزیره جابجا شدند که ۲۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
به گفته این مقام مسئول، ورود و خروج ۳۶ هزار و ۲۹۸ دستگاه خودرو متعلق به مسافران طی شش ماه گذشته از طریق شناورهای لندینگ کرافت در جزیره کیش به ثبت رسید.

تردد هفت هزار شناور در بندر کیش طی شش ماه گذشته
مدیر اداره بنادر و دریانوردی کیش در پایان گفت: طی مدت یاد شده، تردد شناورها در این جزیره به شش هزار و ۹۸۰ فروند رسید که از این میزان، ۴۶۰ فروند بالای هزار تن وشش هزار و۵۲۰ فروند پایین هزار تن بوده است.
گفتنی است : بندر کیش با بهره مندی از ۱۴ پست اسکله دارای ظرفیت اسمی سالانه بیش از چهار میلیون تن و ظرفیت جابجایی ۷۳۰ هزار مسافر دریایی در سال است. این بندر با آبخور حداکثر ۱۰ متر قابلیت پهلودهی کشتی هایی تا ظرفیت ۱۵ هزار تن را داراست.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=222
تبلیغات بنری تلگرام

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.