• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
6

بیمارستان کیش، خالی از بیمار کرونایی شد

  • کد خبر : 18766
  • 02 اردیبهشت 1399 - 22:27
بیمارستان کیش، خالی از بیمار کرونایی شد

با تلاش کادر بهداشت و درمانی و اقدامات شورای سلامت سازمان منطقه آزاد کیش، تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان کیش به صفر رسید تا این جزیره پس از ۲ ماه مبارزه و تلاش بی امان با ویروس کرونا، در نخستین روز اردیبهشت شاهد اولین روز بدون بیمار تنفسی باشد.

به گزارش کیشوند نیوز، سخنگوی شورای سلامت کیش دوشنبه شب با اعلام این خبر افزود: بعد از گذشت بیش از ۶۳ روز، بخش بیماران تنفسی مشکوک به کوید ۱۹ در بیمارستان کیش امروز دوشنبه خالی از بیمار شد. 

محمد رضا رضانیا افزود: از بین نمونه های که این هفته به آزمایشگاه ارسال شده بود هیچ مورد جدید و مثبتی گزارش نشد ه و  شمار مبتلایان به ویروش کرونا در کیش از ابتدای شیوع این ویروس تا کنون در مجموع ۵۲ دو نفر بوده که از  این تعداد ۵۰ بیمار مداوا و مرخص شده اند و  دو بیمار در هفته های نخست شیوع فوت شدند.

   وی تصریح کرد: در هفته جاری  مورد جدید از ابتلای به کرونا در کیش گزارش نشده و در بخش تنفسی بیماران مشکوک به این ویروس در بیمارستان کیش بستری نداریم  که امیدواریم این روند طی روهای آینده تثبیت شود و کادر درمان این بیمارستان بتوانند فرصتی برای استراحت داشته باشند.

  سحنگوی شورای سلامت کیش، با اشاره به آغاز فعالیت محدود در بازارهای کیش از دوشنبه شب، خواستار رعایت نکات بهداشتی، فاصله گذاریهای اجتماعی و رعایت پروتکلهای مربوطه شد و از مردم خواست تا به منظور قطع کامل زنجیره انتقال ویروس کرونا از تجمع در فروشگاهها و مراکز خرید پرهیز کنند.  

  روند مبارزه با ویروس کرونا با توجه به تدابیر و اقدامات انجام شده در کیش در یک وضعیت به نسبت پایدار قرار گرفته، بگونه ای که آمار ابتلای به این بیماری در هفته گذشته تاکنون از رقم ۵۲ نفر تغییر نکرده است، از طرفی اقدامات درمانی این بیماران در بیمارستان کیش  روندی موفق داشته است و بجز دو فوتی که در هفته نخست شیوع کرونا گزارش شد؛ سایر بیماران مداوا  و ترخیص شده اند و هم اکنون هیچ بیماری کرونایی در این بیمارستان بستری نیست.

از طرفی با همت سازمان منطقه آزاد کیش، شورای سلامت، بخش خصوصی و دستگاه‌های نظارتی مستقر در جزیره کیش طی دوماه مبارزه بی امان  علیه ویروس کرونا، معابر عمومی، پارکها، میادین و  مساجد، ناوگانهای حمل و نقل،  بطور مستمر ضد عفونی، ضوابط قرنطینه ای در مبادی ورودی اعمال شده و تمامی مکانهای تجمع و مشاغل خطرآفرین، اماکن ورزشی و تفریحی در سطح جزیره تعطیل بوده است. 

 توزیع رایگان ارزاق عمومی در بین اقشار آسیب‌پذیر، راه‌اندازی پویشهای  مردمی، برگزاری کلاس‌های آموزشی از راه دور برای دانش‌آموزان، افزایش ۸۶ تخت بیمارستانی و تامین بیمارستان پشتیبان جزیره با ۳۳ تخت و ۲۲ دستگاه تجهیزات و ملزومات پزشکی، توزیع محلول‌های ضدعفونی‌کننده، راه‌اندازی پزشک آنلاین، رونمایی از دستگاه تست کرونا ظرف ۳ ساعت در بیمارستان کیش، تهیه و ساخت چهار دستگاه تونل تمام اتوماتیک ضدعفونی در مبادی اصلی ورودی  کیش توسط بخش خصوصی، بازگشت کیشوندان از سفر با اجرای ضوابط قرنطینه خانگی و سازمانی و اختصاص۸قرارگاه توسط ناحیه مقاومت بسیج ازجمله اقدامات پیشگیرانه سازمان منطقه آزاد کیش طی دوماه گذشته بوده است.‌/ایرنا

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=18766
تبلیغات بنری تلگرام

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.