• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
2

توزیع بسته‌های حمایتی برای اقشار آسیب‌پذیر

  • کد خبر : 18699
  • 26 فروردین 1399 - 16:20
توزیع بسته‌های حمایتی برای اقشار آسیب‌پذیر

ناصر آخوندی گفت: بسته‌های حمایتی در قالب ۲۰ تن برنج و ۲۰ تن گوشت به‌منظور حمایت از قشر آسیب‌پذیر در جزیره کیش از سه‌شنبه ۲۶ فروردین میان بیش از هزاروسیصد خانوار توزیع خواهد شد

به گزارش روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، ناصر آخوندی معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش در گفتگوی زنده با خبرگزاری صدا و سیمای مرکز کیش از آغاز فعالیت برخی اصناف کم‌خطر در کیش خبر داد و گفت: فعالیت اصناف کم خطر طی فرایند نام‌نویسی در سامانه salamat.gov.ir می‌توانند با دریافت کد نام‌نویسی نسبت به آغاز فعالیت صنف خود اقدام کنند.

ناصر آخوندی تصریح کرد: بازگشایی صنف‌ها در جزیره کیش پس از نام‌نویسی به‌صورت پلکانی آغاز خواهد شد.

وی افزود: با راه‌اندازی پویش مردمی که توسط خود مالکین در جزیره کیش انجام شده است و نتیجه خیلی خوبی را به دنبال داشت، مستاجرین از بخشودگی اجاره بهای اسفند و فرودین بهرهمند شدند.

ناصر آخوندی با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد کیش، در راستای ستاد اقتصادی مقابله با کرونا تمامی قراردادهای مربوط به سازمان و شرکت‌های تابع را شامل بخشودگی قراردادها شده است، افزود: تصمیمات گرفته شده در ستاد اقتصادی، استمهال و بخشودگی اجاره‌ها تا پایان خرداد تمدید شده است.

معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش به کاهش اثرات زیان‌بار اقتصادی ناشی از کرونا توسط کارگروه‌هایی در بخش‌های مختلف، صنعت، هتلداری، رستوران‌ها، صنایع، جامعه بازاریان اصناف اشاره داشت و عنوان کرد: با مشارکت بخش خصوصی اطلاعات رصد و براساس زیان‌ها و خسارت‌هایی را که تاکنون متحمل شده‌اند میزان  دقیق آسیب  برآورد شده و این اطلاعات جامع در مرحله نهایی در دستور کار این ستاد قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی کیش بالغ بر یکصد میلیارد تومان، صندوق سرمایه‌گذاری محقق خواهد شد تا بتوانیم به قشر آسیب‌پذیر کمک کنیم.

ناصر آخوندی درخصوص اقدامات صورت گرفته برای اعطای تسهیلات کم‌بهره به جامعه بازاریان، اصناف و غرفه‌دارانی که دچار آسیب ناشی از شیوع ویروس کرونا شده اند، اظهار داشت: طی جلساتی با مدیران بانک‌های مستقر در جزیره درخصوص تسهیلاتی که دولت در سرزمین اصلی به این موضوع اختصاص داده است، مطرح و پی‌گیر موضوع هستیم.

آخوندی در این گفتگو عنوان کرد: سازمان امور مالیاتی بخش‌نامه‌هایی اعلام کرده است که اجرائیه صادر نشود و همچنین رییس تامین اجتماعی را نیز در جلسه بعدی ستاد اقتصای مقابله با کرونا دعوت خواهیم کرد تا درخصوص پذیرش لیست‌های بیمه همراه با چک که منجر به ایجاد مشکلات عدیده‌ای برای مردم شده است، بررسی و مرتفع شود.

وی به رونمایی دستگاه تست کرونا پیشرفته که ظرف ۳ ساعت جواب تست را ارائه می‌دهد اشاره داشت و گفت: با مشارکت بخش خصوصی این دستگاه خریداری شده است و سه‌شنبه با رونمایی از این دستگاه می‌توانیم پایش مورد نیاز در این خصوص را داشته باشیم.

گفتنی است تونل‌های ضدعفونی کننده در ورودی‌های جزیره کیش و بازارها نیز نصب خواهند شد.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=18699
تبلیغات بنری تلگرام

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. کاش به جای قرنطینه ،از همه کسانی که برمی گردند کیش،تست می گرفتید