• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
5

پایش و رصد بازگشت کیشوندان توسط ۸ قرارگاه مستقر در سطح جزیره کیش

  • کد خبر : 18647
  • 23 فروردین 1399 - 13:25
پایش و رصد بازگشت کیشوندان توسط ۸ قرارگاه مستقر در سطح جزیره کیش

با پیش‌بینی‌های صورت گرفته و اختصاص ۸ قرارگاه توسط ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش، ۲۴ منطقه در سطح شهر که با ورود کیشوندان احتمال گسترش ویروس کرونا وجود دارد، هر قرارگاه سه منطقه را به‌منظور پایش و رصد افراد تحت قرنطینه، پوشش خواهند داد.

به گزارش کیشوند نیوز به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، جلسه هم‌اندیشی و فرآیند برنامه‌ریزی با هدف پایش و رصد کیشوندان بازگشته از سفر و اجرای ضوابط قرنطینه خانگی و سازمانی در جزیره کیش با حضور شهداد کناری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش، سعید پورزادی مدیر فنی و امور شهری، ماهان مدون مدیر توسعه گردشگری و میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد کیش، نماینده‌های مرکز توسعه سلامت و ادارات و نهادهای مستقر در جزیره کیش، پنجشنبه ۲۱ فروردین در سالن اجتماعات ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش برگزار شد.

شهداد کناری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش ضمن تشکر و قدردانی از اقدامات پیشگیرانه سازمان منطقه آزاد کیش از شیوع ویروس کرونا در جزیره، گفت: با ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی و اجرای طرح قرنطینه خانگی و سازمانی، ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش در راستای پایش و رصد مبتلایان به این بیماری در کنار سازمان و دیگر دستگاه‌های اجرایی مستقر در کیش به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

شهداد کناری افزود: با مدیریت هوشمندانه می‌توانیم از شیوع ویروس کرونا در کیش پیشگیری کنیم و تنها راه کنترل این بیماری همکاری ساکنین کیش با در خانه ماندن و رعایت ضوابط بهداشتی امکان‌پذیر است.

کناری تاکید کرد: تمام بسیجیان مستقر در قرارگاه‌ها، زمان ماموریت با کارت شناسایی بسیجی و احکامی که از سوی ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش صادر شده است حضور پیدا خواهند کرد.

ماهان مدون مدیر گردشگری و میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد کیش، فرایند پایش متقاضیان بازگشت به جزیره کیش را در سه مرحله عنوان کرد و اظهار داشت: اولویت نخست با افرادی است که دارای کارت کیشوندی فعال، مجوز فعالیت اقتصادی، ثبت شرکت، بیمه صندوق رفاه کیش یا دارای خودرو در جزیره کیش، دسترسی ورود به اپلیکشن برای تکمیل اطلاعات آنان فراهم می‌شود و با صحت‌سنجی اطلاعات، ورود متقاضیان بازگشت به جزیره کیش برنامه‌ریزی خواهد شد.

مدون در ادامه سخنان خود افزود: اولویت دوم افرادی هستند که یکی از این بخش‌ها را دارند اما دارای کارت کیشوندی نیستند و درنهایت اولویت سوم کیشوندانی هستند که دارای هیچ‌کدام از این بخش‌ها نیستند اما در جزیره کیش واحد مسکونی دارند.

وی گفت: بازگشت کیشوندان به جزیره کیش از مسیرهای هوایی و دریایی به‌ صورت پلکانی صورت خواهد گرفت و تا کنون۱۸۰۰ نفر در این سامانه نام‌نویسی کردند.

ماهان مدون تصریح کرد: براساس پایش صورت گرفته بیشتر افراد خویش فرما هستند و در دسته قرنطینه خانگی قرار می‌گیرند و محل‌های اعلام شده از شرایط قرنطینه خانگی برخوردارند.

سعید پورزادی مدیر فنی و امور شهری سازمان منطقه آزاد کیش نیز با بیان اینکه ۸۰ درصد متقاضیان بازگشت به جزیره کیش در دسته قرنطینه خانگی قرار می‌گیرند، عنوان کرد: با همکاری ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش و اختصاص میز خدمت بدون ساختار امنیتی و ایجاد فضایی امن همراه با آرامش توسط خودروهاییکه در نظر گرفته شده است این افراد تا درب محل قرنطینه همراهی خواهند شد.

وی افزود: اسامی کامل متقاصیان بازگشت به جزیره کیش از مسیرهای هوایی و دریایی ۲۴ ساعت پیش از آنکه به کیش وارد شوند در اختیار ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش قرار خواهد گرفت.

پورزادی با اشاره به اجرای طرح قرنطینه در پروژهای عمرانی جزیره کیش و مشغول به کار ۲۰۰۰ کارگر در این پروژه ها، گفت: باتوجه به اینکه اجرای طرح قرنطینه در پروژه‌های عمرانی را تجربه کردیم، فرآیند اجرای طرح قرنطینه بازگشت کیشوندان به جزیره کیش قابل کنترل و اجرایی است.

گفتنی است هشت قرارگاه: شهید تابش، بنی هاشم، خاتم الانبیا، حضرت زینب، حضرت امام حسین، حضرت رسول اکرم، حضرت ابوالفضل و بیت المقدس؛ مناطق: نوبنیاد، سفین قدیم و سفین جدید، محدوده بیمارستان تا مسجد امیر، شهرک صدف، شهرک رز و مرکز شهر و حومه را به صورت تیم های سیار پوشش خواهند داد.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=18647
تبلیغات بنری تلگرام

برچسب ها

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. درود،بازگشت به جزیره ،را نمیشود همیشه ممنوع کرد،اما اولویت بندی ها را کاش با بررسی بیشتر درج میکردند،بنده چندین سال است کیش هستم و کارت کیشوندی نگرفتم،البته من داخل جزیره هستم،اما این دسته بندی کامل نیست،مورددیگر برگشت کیشوندان،سونامی بیماری کرونا را بهمراه داردپس قرنطینه را جدی بگیرید.سپاس