• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
2

کاهش مشارکت های عمومی عامل مهم آسیب زا در تامین سلامت جامعه

  • کد خبر : 18103
  • 16 بهمن 1398 - 17:23
کاهش مشارکت های عمومی عامل مهم آسیب زا در تامین سلامت جامعه

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش عدم مشارکت های مردمی و مسئولیت پذیری نسبت به سلامت فردی و اجتماعی را عامل مهم و آسیب زا در تامین سلامت جامعه عنوان کرد.

محمدرضا رضانیا در دومین همایش دانش آموزش سالم، جامعه سالم با تاکید بر اینکه حدود ۱۰ هزار دانش آموز در جزیره کیش مشغول به تحصیل هستند که با احتساب اعضای خانواده بیش از ۳۲ هزار نفر از جمعیت جزیره کیش را تشکیل می دهند اظهار داشت: در کل کشور اگر تمام کادر وزارت بهداشت و درمان به صورت شبانه روزی هم فعالیت کنند تنها قادر خواهند بود ۲۵ درصد از سلامت جامعه را تامین کنند و مشارکت مردم عامل بسیار تاثیرگذاری در این موضوع است.

رضا نیا با ارائه توضیحاتی در خصوص بیماری پدیکلوزیس، راههای انتقال و روش های پیشگیری آن گفت: زمانی که یک فرد آلوده به شپش در کلاس یا خانواده شناسایی می شود باید همه دانش آموزان و تمام اعضای خانواده دانش آموزان کلاس بررسی شوند.

وی افزود: پدیکلوز به راحتی قابل درمان است؛ در واقع ابتلا به شپش را نباید یک مشکل بهداشتی دانست، بلکه بیشتر یک مشکل فرهنگی است، زیرا فرد مبتلا اگر به موقع به مراکز درمانی و پزشکان مراجعه و نسبت به درمان خود اقدام کند چراکه این درمان ساده می تواند از انتقال این بیماری به سایر افراد جلوگیری کند.

دکتر رضانیا در بخش دیگری از این همایش به ارائه مطالبی در خصوص کرونا ویروس جدید پرداخت و تاکید کرد که بهترین راه پیشگیری رعایت بهداشت فردی و آداب تنفسی است که این آموزشها پی در پی در فضای مجازی و رسانه ملی در حال انجام است.

در این مراسم موضوعات مهم تغذیه سالم، آموزش تغذیه سالم ،اهمیت تغذیه در مدارس، اهمیت ریز مغذی ها، عادات بد تغذیه ای در دوران کودکی توسط دکتر مریم ستاریان مورد بررسی قرار گرفت.

شایان ذکر است در پایان مراسم از مطالب ارائه شده طرح سوال و به پاسخ دهندگان جوایزی اهدا شد.

لازم به ذکر است تمامی روشهای پیشگیری که پیشتر برای پیشگیری از بیماری آنفولانزا ذکر شده برای ویروس کرونا نیز مصداق دارد.

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=18103
تبلیغات بنری تلگرام

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.