• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
3

اعمال ۹ درصد مالیات بر تولیدات ورودی مناطق آزاد

  • کد خبر : 17977
  • 06 بهمن 1398 - 3:25
اعمال ۹ درصد مالیات بر تولیدات ورودی مناطق آزاد

مدیر توسعه صادرات، گمرک و ارزش افزوده دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: آنچه که در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تولید می‌شود، برای ورود به کشور باید ۹ درصد مالیات بر ارزش‌افزوده پرداخت کند.

به گزارش کیشوند نیوز به نقل از خبرگزاری فارس؛ ناصر خرمالی در برنامه تلویزیونی گفتگوی ویژه خبری شب دو سیما اظهار کرد: قانون معاف بودن مناطق آزاد از مالیات بر ارزش‌افزوده که در سال ۸۷ به‌صورت موقت ابلاغ شد، به هیچ‌وجه در مناطق آزاد اتفاق نیفتاد.
خرمالی افزود: هیچ‌کدام از کالاهایی که از سرزمین مادر وارد مناطق آزاد شد، صادرات تلقی نشد.

وی با بیان اینکه ۹۴۵ هزار نفر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ساکن هستند و این مناطق ۴ دهم مساحت کشور را تشکیل می‌دهد، گفت: تولید‌کنندگان درمناطق آزاد وقتی باید برای ورود کالاهای داخلی به این مناطق ۹ درصد مالیات ارزش‌افزوده بدهند، ترجیح می‌دهند کالاهای موردنیاز خود را از خارج از کشور تامین کنند.

مدیر توسعه صادرات، گمرک و ارزش افزوده دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ادامه داد: دیگر جذابیتی برای سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که در گذشته برای این مناطق پیش‌بینی شده بود، وجود ندارد.

خرمالی افزود: از سال ۹۲ تا ۹۸ در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور ۸۱ هزار میلیارد ریال و ۲۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری داخلی و ۲/ ۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی انجام شده است.

وی گفت: این مناطق در ۶ ساله اخیر ۱۲۹ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشته‌اند.

مدیر توسعه صادرات، گمرک و ارزش افزوده دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود: واردات کالای مسافری به مناطق آزاد از سال ۹۶ نظام‌مند شد و مجموع سهمیه ارزی هفت منطقه آزاد کشور که می‌توانند وارد کنند ۵۲۸ میلیون دلار بوده است.

خرمالی گفت: برای شفاف‌سازی فعالیت‌های اقتصادی و واردات به این مناطق ثبت‌سفارش انجام می‌شود. 

لینک کوتاه : https://kishvandnews.ir/?p=17977
تبلیغات بنری تلگرام

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.