کد خبر : 14798
تاریخ انتشار : پنجشنبه 25 بهمن 1397 - 22:32

با حضور مرتضی بانک؛

همه پروژه‌هایی که به‌مناسبت دهه فجر در کیش افتتاح شد + تصاویر

همه پروژه‌هایی که به‌مناسبت دهه فجر در کیش افتتاح شد + تصاویر

به مناسبت دهه مبارک فجر در جزیره کیش سه پروژه پژوهشکده محیط زیست، خط لوله انتقال آب و هتل چهار ستاره لیلیوم افتتاح و از سه سامانه هوشمند رونمایی شد.

به گزارش کیشوند نیوز، چهارشنبه ۲۴ بهمن در سفر یک روزه مرتضی بانک دبیر شورایعالی مناطق آزاد و هیئت همراه به جزیره کیش و با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش سه پروژه پژوهشکده محیط زیست، خط لوله انتقال آب و هتل چهار ستاره لیلیوم افتتاح و از سه سامانه هوشمند رونمایی شد.

افتتاح پژوهشکده محیط زیست کیش

پژوهشکده محیط زیست کیش که با هدف حفاظت از محیط زیست کیش و خلیج فارس، انجام فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی و اجرای برنامه های اکوتوریستی در زمینی به وسعت ۶ هزار و ۱۰۰ مترمربع به همت سازمان منطقه آزاد کیش ساخته شده است، با حضور مشاور رییس جمهور و دبیرشورای عالی مناطق آزاد و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افتتاح شد.

این پژوهشکده که عملیات ساخت آن از سال ۹۴ آغاز شد دارای چهار بخش اصلی ساختمان پژوهشکده، نیروگاه خورشیدی، محوطه سازی بر اساس نمونه های گیاهی و المان های انرژی تجدیدپذیر و موزه دیجیتال است.

نیروگاه خورشیدی این مجموعه که با استفاده از پیشرفته ترین فناوری های روز دنیا و در زمینی به مساحت یک هزار و ۲۰۰ متر مربع ساخته شده ظرفیت تولید حدود ۱۴۰ کیلو وات برق را دارد.

ساختمان این پژوهشکده نیز با ایده مفهومی لاک پشتی درحال خروج از دریا با ۳ هزار و ۹۰۰ متر مربع مساحت دارای مرکز همایش پیشرفته با ظرفیت پذیرش ۱۰۸ نفر و فضاهای اداری وتحقیقاتی است.

موزه دیجیتال این مرکز در زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع طراحی شده و امکان پخش تصاویر دو بعدی یا سه بعدی، تصاویر واقعیت مجازی (VR)، تجهیزات واقعیت افزوده (AR)، ایجاد صحنه های تری دی مپینگ ، هولوگرام ها و فیلم ومحتواهای مرتبط با محیط زیست براساس استانداردهای موسسه نشنال جئوگرافیک را دارا است..

عملیات آبرسانی به غرب، جنوب و جنوب شرق جزیره کیش

خط انتقال آب حد فاصل میدان قشم تا میدان نوبنیاد به بهره برداری رسید.

در پی بهره برداری از این خط لوله که با مشارکت نیروگاه جنوب و سازمان منطقه آزاد کیش اجرا شده است، آب مورد نیاز منطقه غرب، جنوب و جنوب شرقی کیش تامین می شود.

عملیات احداث این شبکه برای آبرسانی به غرب، جنوب و جنوب شرق جزیره به طول  ۱۵ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد ریال از سال گذشته آغاز شده بود و با حضور دکتر بانک و دکتر غلامحسین مظفری چهارشنبه ۲۴ بهمن ۹۷ به بهره برداری رسید.
.

افتتاح هتل چهار ستاره لیلیوم

هتل بین المللی ۴ ستاره لیلیوم با سرمایه گذاری بخش خصوصی افتتاح شد.

هتل لیلیوم در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع در ۸ طبقه ساخته شده است. این هتل که با سرمایه گذاری هزار میلیارد ریالی ساخته شده دارای  ۱۵۴ اتاق با  ۵۰۰ تخت است.

کافی شاپ، سالن اجتماعات با ظرفیت ۱۵۰ نفر و رستوران با ظرفیت ۲۵۰ نفر از دیگر امکانات رفاهی این هتل چهار ستاره در جزیره کیش است.

بازدید از کارخانه تولید قطعات بتنی پیش ساخته از دیگر برنامه های دبیر شورایعالی مناطق آزاد در جزیره کیش بود.


.

رونمایی از ۳ سامانه هوشمند ارائه خدمات الکترونیکی

با حضور دبیر و مسئولان شورایعالی مناطق آزاد و مدیرعامل و معاونان سازمان منطقه آزاد کیش در مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش از سه سامانه مدیریت هوشمند، مدیریت خدمات گردشگری و سامانه ثبت شرکت ها رونمایی شد.

این سامانه ها با هدف تسهیل و تسریع ارائه خدمات و کاهش بروکراسی اداری به همت معاون توسعه مدیریت و همچنین مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد کیش راه اندازی شده است. 

دبیر شورای عالی مناطق آزاد در این مراسم با اشاره به اینکه این اقدام در راستای تحقق دولت الکترونیک و در قالب طرح پنجره واحد خدمات الکترونیک انجام شده و در همه مناطق آزاد بر اساس زمان بندی اجرایی می شود گفت: اجرای طرح پنجره خدمات الکترونیکی فضا را برای خلق فرصت های جدید فراهم می کند و این موضوع مستقیما با ذینفعان و فعالان مناطق آزاد ارتباط پیدا کرده و آنها می توانند تمامی خدمات ارائه شده توسط سازمان های مناطق آزاد را در قالب پنجره واحد بدون اتلاف وقت و واسطه گری دریافت کنند.
وی اجرای این سه سامانه را اقدامی ارزشمند توسط سازمان منطقه آزاد کیش برشمرد و ابراز امیدواری کرد جزیره کیش به عنوان منطقه پیشرو این طرح ها را تکمیل کند تا به  دیگر مناطق آزاد نیز تعمیم یابد.

مسعود توفیقی سرپرست معاونت توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش نیز دراین مراسم ضمن معرفی این سه سامانه هوشمند به عنوان اقدامی ضروری در جهت حذف دخالت انسانی، شفاف سازی امور و تسهیل و تسریع فرآیندها گفت: جزیره کیش همواره در بهره گیری از فضای الکترونیکی و ارائه خدمات هوشمند پیشگام بوده است و با تلاش های انجام شده در سازمان منطقه آزاد کیش، راه اندازی این سه سامانه گامی بزرگ در جهت ایجاد پنجره واحد الکترونیک است.

به گفته امیر سوداگران مدیرفناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد کیش، سامانه مدیریت هوشمند، شامل زیر سامانه های اطلاعات مدیریتی (MIS)، هوش تجاری (BI) و داشبورد مدیریتی، به منظور فراهم کردن ابزارهای هوشمند مدیریتی در منطقه آزاد کیش طراحی و راه اندازی شده است.

این سامانه هوشمند، اطلاعات مدیریتی مورد نیاز را به صورت مکانیزه با برقراری ارتباط آنلاین با سایر سامانه ها و یا به صورت نیمه مکانیزه با در اختیار گذاشتن وب اپ برای ورود اطلاعات توسط صاحبان کسب و کارها جمع آوری می کند و با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی نسبت به پردازش و تحلیل هوشمند اطلاعات اقدام و ابزارهای مورد نیاز برای مدیریت هوشمند را در اختیار کلیه ذینغعان قرار می دهد.

وی در ادامه گفت:سامانه مدیریت خدمات گردشگری کیش هم  به منظور ساماندهی و تسهیل در ارائه خدمات گردشگری و فراهم نمودن فرصت یکسان و ایجاد بازار رقابتی برای فروش خدمات از سوی مراکز خدماتی، دفاتر مسافرتی و سامانه ها و اپلیکیشن های آنلاین مجاز طراحی و ایجاد شده است و امکان خرید مستقیم و بدون واسطه برای مشتری را لحاظ نموده است.

به گفته مدیر فناوری اطلاعات وارتباطات سازمان منطقه آزاد کیش سامانه ثبت شرکت ها،  سامانه دیگری است که با هدف مکانیزه کردن فرآیند ثبت شرکت های جدید و ایجاد تغییرات در شرکت های موجود طراحی و راه اندازی شده است. در این سامانه با دیجیتال سازی پرونده های موجود و ورود اطلاعات شرکت ها در سامانه، ابزارهای مدیریتی و گزارش گیری مناسبی برای ارزیابی وضعیت شرکت ها فراهم شده است.

لازم به ذکر است که در این سفر یک روزه مرتضی بانک به جزیره کیش، از بندرگاه تجاری، نحوه خدمات دهی بندری، تردد گردشگران مسیر دریایی، مجموعه مسکونی پارسیس و ساخت پلاژ جدید آقایان بازدید شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

css.php