کد خبر : 13819
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸

ابراهیم انصاری لاری:

افتخار می‌کنم که بازی ندیمان را لحظه‌ای نیازمودم/ در کیش عاشق شدم

افتخار می‌کنم که بازی ندیمان را لحظه‌ای نیازمودم/ در کیش عاشق شدم

ابراهیم انصاری لاری گفت: خوشحالم و افتخار می‌کنم که در طول دوران مسوولیتم هرگز ظرافت کاری و بازی ندیمان را نه لحظه‌ای آموخته‌ام و نه لحظه‌ای آزموده‌ام.

شامگاه سه‌شنبه، مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد، در این مراسم محمدابراهیم انصاری‌لاری مدیرعامل پیشین سازمان منطقه آزاد کیش تمایلی به ارائه گزارش و عملکرد به شیوه مرسوم نشان نداد و اظهارداشت: اگر کاری انجام شده و مردم درک کرده‌اند و دیده‌اند که نیاز به بازگویی نیست، اگر مردم درک نکرده‌اند و ندیده‌اند، حتماً بی‌ارزش است و اگر انجام نشده پس گفتن آن فریب است و زیبنده نیست.

وی با اشاره به پایان دوران مسؤولیت خود در جزیره کیش افزود: خدا را شاکرم مسؤولیتی که بعد از سه بار مشورت گرفتن از حضرت دوست، قبول کردم، امروز به این طریق آن‌را به یک فرد دیگری می‌سپارم، خوشحالم و افتخار می‌کنم که در طول دوران مسؤولیتم هرگز ظرافت کاری و بازی ندیمان را نه لحظه‌ای آموخته‌ام و نه لحظه‌ای آزموده‌ام، نزد خردمندان جمعیت خاطر و آسایش خیال ناشی از درویشی و گوشه‌نشینی بهتر از پریشان خاطری ناشی از مشغولیت‌ها و گرفتاری است.

انصاری لاری ادامه داد: امروز در وهله اول امید آن دارم که در پیشگاه خداوند داور خجلت‌زده نباشم، بعد از آن امید من این است که در نگاه بلند عیب پوش مردمان پرمهر جزیره کیش سری بلند و قامتی افراشته داشته باشم.

وی تصریح‌کرد: هرچند هرگز نه من و نه هیچ یک از همکارانم مدعی نیستیم که حق هرکسی را به کمال ادا کرده باشیم و شرط وظیفه و مقتضای خدمت را به‌درستی انجام داده‌ باشیم، حتماً انتقادات زیادی هست و کاستی‌ها و خطاهایی وجود داشته است، اما هرچه از دانایی و توانایی در اختیار داشتیم، برای تعالی و ترقی جزیره کیش به‌کار بستیم و اجازه ندادیم ترس از اشتباه و خطا ما را در سکوت و رکود گرفتار کند.

مدیرعامل پیشین سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: با این وجود جزیره زیبای کیش که نمایشگاهی از غلبه کیفیت بر کمیت است، هنوز راه‌های ناتمام بسیاری دارد، امید است با حضور مدیرعامل جدید و تکیه بر دانش و تجربه و فضل الهی بیش از همه این راه‌ها رفته شود و کارها به سرانجام برسد.

انصاری‌لاری با اشاره به دوران مسؤولیت کوتاه خود در سازمان منطقه آزاد کیش گفت: طول مدت مسؤولیت‌ها درست مثل عمر انسان‌ها، اگرچه مهم است ولی همه چیز نیست، معمولاً عادت کردیم همه چیز را بلندمدت و زیاد می‌خواهیم، عادت نکردیم همه چیز را خوب و با کیفیت بخواهیم، آرزوی عمر طولانی تقریباً آرزوی همه مردم است اما آرزوی زندگی با کیفیت و خوب آروزی تعداد کمی از مردم است، می‌توان عمر کوتاه داشت و هر روز و سال نو به‌نو شد، می‌توان ۹۰ سال هم عمر کرد و اما یک سال را ۹۰ بار طی کرد، عمر مسؤولیت‌ها هم این‌چنین است، باید به کیفیت مسؤولیت‌ها بیشتر نگاه کرد، اگر قرار است مدیریتی خسارت‌آور باشد، یک ساعتش هم اضافه است.

وی افزود: رگ و ریشه انسان‌ها از شاخ و برگ انسان‌ها مهم‌تر است، امروز این افتخار و شادمانی برای من هست که من و مردم پرمهر جزیره کیش از رگ و ریشه به‌هم پیوند خورده‌ایم، روابط خشک و رسمی اداری که متاسفانه در خیلی جاها همراه با تشریفات غیر ضروری همراه است، حتی پیوند شاخ و برگ را هم نمی‌تواند محقق کند چه برسد به رگ و ریشه‌ها.

مدیرعامل پیشین سازمان منطقه آزاد کیش عنوان‌کرد: در کیش این توفیق را داشته‌ام که با مردم گره خوردم و امروز افتخار من این است که خودم را یکی از مردمان جزیره کیش می‌دانم، همین‌جا صادقانه اعتراف می‌کنم که در کیش عاشق شدم، عاشق این خاک‌پاره دردانه، عاشق دریای آبی پیرامونش که مرا تا افق‌های دور می‌برد، عاشق پریان دریایی کیش و عاشق مردمان خوش کیش و پرمهر و خوش‌مرام کیش شده‌ام، این ساعت خداحافظی پی بردن به ژرفای عشقی است که به شما مردم جزیره کیش و این دردانه خلیج همیشه فارس دارم.

انصاری‌لاری گفت: امروز که به پایان راه رسیده‌ایم، اگر توفیقی بوده است را بعد از لطف حضرت باری‌تعالی مرهون بزرگانی هستم که فرصت دوباره خدمت را در این جزیره برای من فراهم کردند، از رئیس جمهور، وزرا، اعضای شورای‌عالی مناطق آزاد، به‌ویژه دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری که همواره از همراهی ایشان برخوردار بودم، تشکر می‌کنم، از آقای همتی استاندار هرمزگان، شریفی نماینده بندرلنگه، امام جمعه کیش، شیخ یعقوب شمس، از همه دوستان، فعالان اقتصادی و ساکنان جزیره کیش سپاسگزاری می‌کنم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۲
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس شنبه , ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۹:۱۸

به قول نماینده مردم ایشان دیر آمدند و زود رفتند. حیف شد که قدر و شان ومنزلت ایشان را خیلیها ندیدند و یا نخواستند ببینند.

ناشناس چهارشنبه , ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶

خداحافظ مردی که امید را به ما هدیه دادی

css.php